על הסרט אופנהיימר/ ראובן קורמן


אופנהיימר של כריסטופר נולאן הוא סרט מעולה.

מלאכת מחשבת קולנועית ואומנתית .

 למה?

כי אפשר למצוא בו הכל. במינון וברמה טובים מאוד. וללא רגע משעמם אחד אפילו.

אופנהיימר (באנגלית: Oppenheimer) הוא סרט דרמה ביוגרפי בבימויו של הבמאי כריסטופר נולאן,

הסרט עוסק בחייו של רוברט אופנהיימר, פיזיקאי יהודי-אמריקאי שעמד בראש פרויקט מנהטן במהלך מלחמת העולם השנייה, והיה אחראי לפיתוחה של הפצצה האטומית. לאחר המלחמה, התנגד אופנהיימר להמשך החימוש הגרעיני ופיתוח פצצת המימן, ובשל כך הוא נחשד כבעל נטיות קומוניסטיות. בשנת 1954 נערך לאופנהיימר שימוע, שבסופו הוא הודח מכל תפקידיו וסיווגו הביטחוני נשלל.

הסרט מבוסס על הספר פרומתאוס אמריקאי: הניצחון והטרגדיה של אבי פצצת האטום מאת קאי בירד ומרטין ג'יי שרווין. הספר משנת 2006, נכתב במשך 25 שנה וזכה בפרס פוליצר. התסריט נכתב על ידי נולאן עצמו.

 

 התרשמתי מאוד מתוכן הסרט אשר שילב את סיפור חייו של אופנהיימר ואת התככים הפוליטיים והאישיים של הדמויות שהיו שזורים בסיפורו  אשר יצרו את המתח ואת הרצון לראות את הסרט עד סופו .

הפירוטכניקה בסרט יוצאת מהכלל : איכות הצילומים תוך משחק בין רמות האור השונים  בשילוב של קולות ומשחקי הזמנים של עבר הווה ועתיד יוצרים קטעי מתח ועניין מגוונים ולעיתים אפילו עוצרי נשימה.

דמויות הראשיות בסרט בגילום תפקידי  אופנהיימיר , אשתו , הגנרל הממונה על בטחון הפרויקט ובכלל כל השחקנים נתנו משחק מרשים והעניקו לנו סרט מעניין ומאוד מאוד.

אין ספק שזהו אחד הסרטים הטובים של השנה מכל הבחינות

ממליץ עליו בכל פה.

 


ממליץ מכל הלב לראות את הסרט ובמיוחד הוצג בסרט טבעו של המין האנושי שכולל קינאה ונקמנות אישית ובכלל המושג שביום שאינך תורם בגדול למערכת ניתן לדרוך עליך ולנסות להשפיל.

 

בימוי ותסריט:    כריסטופר נולאן 180 דקות

שחקנים ראשיים:

            קיליאן מרפי

אמילי בלאנט

מאט דיימון

רוברט דאוני ג'וניור

פלורנס פיו

ג'וש הארטנט

רמי מאלק

בני ספדי

דיין דיהן

logo בניית אתרים