מופע מחול  כעוף החול להקת קמע / מארי רוזנבלום

 

ביום שישי האחרון ה-30/6/23 חגגה להקת "קמע" 20 שנים להיווסדה ו-48 שנים להקמתו של בית הספר למחול "בת-דור", באר שבע.

האירוע החגיגי נערך ב"סוזן דלל". האולם היה מלא עד אפס מקום, באווירה של התרגשות ושמחה.

התקיים פאנל אנשי המפתח של הלהקה בעבר ובהווה, רקדנים וכל אלה שתרמו ותורמים לעוצמתה של הלהקה, בהנחייתה של מחברת הספר ד"ר יונת רוטמן

 

את האירוע פתח מנכ"ל הלהקה עידן אבישר, ולאחריו עלו אנשי  הלהקה; דניאלה שפירא- מייסדת שותפה ללהקה , תמיר גינץ- מייסד, כוריאוגרף ומנהל אמנותי, אייל גנון- העוזר למנהל האמנותי, אור אבוהב- מנהל ביה"ס בת דור, כפיר בולוטין- צלם הלהקה בעשור האחרון. הם סיפרו את חוויותיהם האישיות לאורך כל דרכה של הלהקה המופלאה, שנולדה ופועלת בבאר שבע - ובו בזמן כובשת את במות העולם. 

לאחר הפאנל קמע הופיעה במרכז סוזן דלל עם המופע החדש של תמיר גינץ "בהקיץ" ולמחורת "הפסיון של מתיאוס 2727" חתם את עונת חגיגות ה-20

 

אגדות רבות יש על עוף החול- ציפור של אש המתה בשרפה ומתעוררת לחיים מתוך האפר שוב ושוב.

 

יסודותיה של הלהקה הינם ממורשת להקת בת דור המיתולוגית, להקה שפעלה בלב תל אביב עד שנסגרה  בשנת 2001. כיום, משכנה המרשים של להקת "קמע" הינו בבאר שבע.

 

הלוגו שלה – עוף החול המדברי -  מסמל כאילו הייתה  להקת "קמע" עוף החול המדברי  שקם לתחייה מן האפר של להקת "בת דור".

 

 

באירוע זה הושק ספרה של דר' יונת רוטמן והיא אף הנחתה את האירוע.

 

רוטמן הייתה תלמידה באולפן למחול אשר בהנהלתה של יהודית ארנון.

בשנים האחרונות היא עוסקת  בחקר המחול האומנותי בישראל.

 

בספרה שלושה חלקים :

-         אולפן למחול בת דור באר שבע תנועה בין מרכז לפריפריה

-         להקת המחול קמע מקבוצה קטנה ללהקת מחול

     -      יצירתו של תמיר גינץ , כוריאוגרף הבית- ניתוח לכמה מיצירותיו הבולטות של המנהל האמנותי  כוריאוגרף הבית דרכי פעולתו וסגנונו המאפיין את הלהקה.

 

הספר אוצר עשרות צילומים מרהיבים וישאיר אותנו אתכם הרבה אחרי שהמסך נסגר.

כמו כל גוף המבקש לשרוד, על אף גילה הצעיר של הלהקה, ההיסטוריה שלה מעניינת ורצופת מאבקים.

 

מאבקים אלו על הזהות, על הדרך ועל המרחב הגאוגרפי הדרומי שהלהקה ממוקמת בו נחשפים בספר זה. הספר מבקש לשרטט בקווים מצטלבים ומקביליםאת מסלול צמיחתה והתפתחותה של להקת המחול קמע: את שורשיה הנטועים עמוק במורשת של להקת בת-דור, ואת האופנים שהיא ממריאה למחוזות חדשים ואחרים.

שלום וצהריים טוביםלהקת המחול קמע הנה מהמובילות בלהקות המחול בישראל, יצירות הלהקה, המועלות עשרות פעמים בשנה בארץ ובעולםנותנות במה לווירטואוזיות עוצמתית לצד ביטוי אישי של הרקדנים ומזמינות את הצופים לחוויה מרתקת. כמצויין דלעיל, תמיר גינץ, הינו מנהלה האמנותי, המייסד והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. בעבודותיו נרקם על הבמה עולם עשיר ברבדים. שפת התנועה הדרמטית של גינץ שופעת בדימויים ומאתגרת את יכולות הרקדנים.


קמע הינה בית ל-24 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, התורמים מכישרונם לתהליך היצירתי ומביאים לבמה ביצוע מרגש וסוחף.

 

 

בהצלחה.

 


 

logo בניית אתרים