שיר. סיפור בשבוע הספר - שחר כהן ובועז כהן ורד קלפטר ויוסי בבליקי/ יהונתן גרוסברג

זה היה יום חמישי של תחילת יוני, בעיצומו של שבוע הספר, ברחבה שמחוץ לספרייה העירונית בקריית אונו הוקמה במה מיוחדת לתושבי האיזור. את הערב פתחה להקתו של אסי הירשפלד ("פרויקט גיסנו") שביצעה רוק ישראלי מקורי וגם כמה קאוורים. לאחר מכן - המופע המרכזי של המוסיקאי הוותיק שחר כהן יחד עם בועז כהן והרכבו של שחר "עראק רוקס".

שחר יצר הרכב מיוחד שמשלב רוק ופולק עם גוון אוריינטלי-מזרחי ואליהם מצטרף בועז כהן, המוכר כשדרן הרדיו וחוקר המוזיקה מתחנת אקו 99FM, שליווה את המופע בקלידים, והקריא סיפורים מתוך ספרו "סיפורים קטנים. תקליטים גדולים" שעוסק בחוויות מוזיקליות מהילדות לצד שירים של רוני סומק ויונה וולך, אותה הכיר בועז כנער והיא הפכה למעין מנטורית תרבותית שלו, סיפור שהובא על רקע נגינת INDIAN של שחר.

לאורך המופע התארחו: המוסיקאית המוערכת ורד קלפטר שעלתה לבצע את בראשית” (במקור גבי שושן), “לזכורוחמימות חולפת”; סולן להקת פונץ' יוסי בבליקי שעלה לבצע את להיטי הלהקה "בחורה מבת ים" ו"נדמה שישוב", וגם ביצוע מלא רגש ללא יכולתי לעשות עם זה כלום” (מתוך בציר טוב). ראוי לציין כי  לכל אורך המופע הנגינה היה מאוד מקצועית, והייתה באוויר הרמוניה מוזיקלית.

למרות שה"ערק רוקס" הופיעו עם נגן כלי הקשה ( אילן ביטון בכ'חון ודרבוקה)וללא מתופף, ההופעה ברובה הייתה   אנרגטיות הודות לקולות הליווי לקולות הליווי  וקצביות הנגינה של בועז כהן ושאר הנגנים:
אילון ביטון (כלי הקשה), גידי אבישי (מנדולינה), דולי יריב (אקוסטית), אדל הטל (צ'לו).

שחר הוא בהחלט רוח מרעננת במוסיקה הישראלית של 2023, עם השילוב המעניין שהוא עושה בין רוק למוזיקה אתנית. אפשר לשים לב לזה בעיקר בשיריו "סולו עראק", "מה נשתנה" ו"אישה באדום" שבוצעו בהופעה. הספרייה העירונית של קריית אונו שאירחה את המופע לא שוכחת שאת התרבות כאן אסור להזניח ומביאה הופעות איכותיות לעיר.

טואול - בניית אתרים