כשאורלי פגשה שושנה משוררת עורכת בסלון הספרותי /משה ויג

 

במפגש שנערך  ביום שני 12.6.2023 הסלון הסיפרותי אירח את המשוררת אורלי אופיר מוסקונה ואת המשוררת, הסופרת, המתרגמת והעורכת שושנה ויג (בעלת ההוצאה פיוטית.) את הערב ליוו בשירה ונגינה הזמרת והמלחינה רחלי וולשטיין והמתופפת איילת פיינברג.

המפגש הספרותי היווה מעין השקה לספר הביכורים של אורלי - "יש לך כדור אש בידיים". את הספר ערכה שושנה ויג והוא יצא בהוצאת פיוטית.

הערב נערך בצורת דו שיח בין משוררת לעורכת שבו כל אחת סיפרה מהצד על תהליך עריכת הספר מנקודת מבטה. אורלי פתחה ואמרה כי בחרה בשושנה כעורכת לאחר שראתה אותה מופיעה באותו סלון שעורכת חגית בת אליעזר דואטים למשוררים, אורלי הרגישה באותו ערב ששושנה תוכל להיות חברה טובה. אחת כזאת שהיא תוכל לספר לה את כל הסודות. שושנה מהצד השני סברה כי יחסי חברות יכולים לפגוע בהחלטות מקצועיות שלה כעורכת אבל נענתה לחיזוריה של אורלי והן הפכו להיות חברות.

עיקר הדיון במפגש זה נסב סביב השאלה האם העורכת יכולה לערוך ספר כשהיא חברה של המשוררת. במהלך הערב אורלי ושושנה סיפקו לקהל הצופים את התשובה.

מהשיחה שהתפתחה בין השתיים למדנו כי שושנה כעורכת מקצועית וטובה, לא נתנה לחברות שהתפתחה להשפיע על החלטות מקצועיות. הדבר הוביל לא פעם לחילוקי דעות חריפים ולעיתים קולניים.

אך שושנה לא ויתרה כעורכת, היא לחצה על אורלי לפתוח את נפשה לפניה, ואורלי בשם החברות פתחה את נפשה וסיפרה לשושנה החברה/עורכת על הפצע השוכן בנפשה.

הפצע של אורלי נפתח ובמקום ספר של שיריי אהבה בנליים, בהוראתה של העורכת, אורלי כתבה שירים חדשים מתוך הפצע שבו כאב עצום שמקנן בנפשה. אורלי כתבה שירים מעולים, חזקים כמו שנהוג לומר, שהרוויחו ביושר את מקומם בספר.

מותר לציין שלמרות המשברים בין השתיים אורלי ושושנה המשיכו להיות חברות.

הדו שיח הנ"ל ריתק את קהל המשתתפים בארוע.

אחת מן האורחות כתבה לשושנה  ״באמת מאוד נהניתי מאוד מאוד מאוד, ממש הכול היה טוב הנראות שלכן, שיתוף הפעולה  ביניכן הנושא התחקיר. הרגשתי כאילו אני צופה בתוכנית טלויזיה. את צריכה לעשות ככה עם כל המשוררות"

במהלך הערב נקראו שירים מתוך הספר של אורלי ומן הספרים של שושנה.

במהלך המפגש השמיעה רחלי מספר שירים שהלחינה למילותיהן של השירים של שושנה ואורלי.

בסיום הערב נערכה הרקדה לצלילי מוסיקת טוויסט סוערת.

הקהל נהנה מאוד מהערב ולקח בו חלק באופן פעיל בצורה של שאלות והבעת דעות.

וכפי שאמרה אחת המשתתפות "ערב מאלף שרצוי לחקות את המתכונת שלו גם בערבים הבאים."

 

 


 

logo בניית אתרים