צילום: אלברט אוזרד

ערב תרבות עולים על הגל בקריות / יהודית שרייבר


מפגש תרבות וספרות מרתק התקיים ב5.6 במתחם אשכול פיס בקריית מוצקין מטעם קהילת היוצרות סופרים אותנו.

קבוצת "סופרים אותנו" היא קהילה של יוצרים באזור הקריות אשר לה פעילות ענפה ומגוונת. מפגשים קבועים בספרית מוצקין בהנהלת אסתי בן אפרים, השתתפות בירידים ,במה ליוצרים בדף הפייסבוק בו חברים כבר 450 יוצרים וערבים פתוחים לקהילה בהם היוצרים חושפים את יצירותיהם לקהל הרחב במכירה ומופע לקהל הרחב.

את הקמת הקבוצה יזמתי לפני כחמש שנים כאשר חברת הקבוצה אסתי שקד סייעה לי בהקמת המיזם, הפצתו והבאתו לתודעת הציבור.
ואלה שמות היוצרים והחברים הקבועים במפגשים ובערבי התרבות: גיל דנינו, עודד סושארד, אירית וייסמן מינקוביץ, עפרה כהן, עפרה מדקר, רחל גולן,  יוסיפיה פורת, רחלי לוי, מנחם אלישע, אגי רגנר, ברוריה אילני, אמירה לידר, עליזה  אלקיים עבאדי, אסתי שקד, דלית וייצמן, טניה גרבוז, יוסי וולך, לילך קופולביץ, תמי ליפשיץ, יהודית שרייבר( מנהלת).
כל אחד מחברי הקבוצה כותב ויוצר זמן רב וחלקם אף הוציאו לאור ספרים רבים לילדים ולמבוגרים,

מאמינה בכל לבי שיש מקום לתרבות מקומית, הקהל צמא מאד ליצירות איכות והראייה לכך שאולם המופע היה גדוש עד אפס מקום כמו במופעים הקודמים לו.

בכל אחד מהערבים שאנו מקיימים משתתפים כל חברי הקבוצה בהקראה וארגון וחלקם אמונים על הכנת הערב והנחייתו.בערבים קודמים נערכו ראיונות עם חלק מהיוצרים ואף הוזמנו להקריא אורחים מתוך הקהל  המפרסמים יצירות בדף הפייסבוק.

בערב "עולים על הגל" שסיים את פעילות עונה זו  היו פעילים במיוחד שוש גולד ועפרה כהן על ההנחיה המעולה, אמירה לידר על בחירת הטקסטים, ברוריה אילני על המצגת, אסתי שקד וטניה גרבוז על המוסיקה, דלית וייצמן על המחשב וארגון, רחלי לוי, המחזאי גיל דנינו ,אירית וייסמן מינקוביץ, יועצת קבועה  לכל הערבים והזמרת הנהדרת מירב כהן. כמנהלת הקבוצה אני אחראית על הארגון, הקשרים עם הקהילה, מיקום וציוד בחירת נושא הערב והטקסים, בחירת אומן מלווה וליווי המארגנים הפעילים.  כיאה לנושא הנבחר הקריאו היוצרים שירים  מיוחדים וסיפורים  מהנים בנושא ים, חופשה וקיץ. כל היצירות זכו לתשואות רמות מהקהל הרב שמילא את האולם והקשיב בתשומת לב ומתוך עניין רב להקראה. ההמחזות שנכתבו על ידי יוסיפיה פורת ואנכי  והוצגו על ידי רחלי לוי, אירית וייסמן מינקוביץ וגיל דנינו זכו אף הן לחיבוק הקהל.

התגובות לאחר ערב זה היו נלהבות מאד.גאה מאד בקבוצה המלוכדת של יוצרים מוכשרים וחייבת להביע תודה לחבריי לקבוצה שתורמים ומשתפים פעולה בשמחה, לעירית מוצקין , לראש העיר של עירית מוצקין, מר חיים צורי וסגנו  מר עדי שטרנברג המגיעים לכל האירועים, לרשת המתנסים ולמיזם "שני תרבות" אשר במסגרתו אנו מקיימים אירועים .

מאמינה בכל לבי בחשיבות אירועי תרבות כאלה בהם יש ליוצרים הזדמנות לחשוף את היצירה המשובחת שלהם בדרך מהנה.


יוצרים אשר ליבם חפצה במסגרת מיוחדת שאין אחת דומה לה בארץ מוזמנים להיות בקשר.

הקהל הרחב יכול להצטרף לקבוצה בפייסבוק, לקרוא, לכתוב ולהגיב ליצירות המתפרסמות, להגיע לערבי התרבות שלנו ולהשתתף בירידים בהם ניתן לפגוש אותנו. היריד הקרוב  בשבוע הספר בקרית מוצקין  בתאריכים 20.6-21.6 ובו ניתן יהיה לרכוש יצירה מקורית ומשובחת.

בהערכה רבה,

יוזמת ומנהלת הקבוצה, " סופרים אותנו", יהודית שרייבר.

 

 


 

logo בניית אתרים