קונצרט  שעת הצוענים בהיכל התרבות ראשון לציון/ מוקה קריגר  


בקונצרט שהתקיים ב28.4.23 בהיכל התרבות ראשון לציון בשיתוף עם האופרה הישראלית ביצעה התזמורת הסימפונית ראשון לציון שירים ויצירות מוזיקליות צועניות.

הקטעים כללו ביצועים של ברהמס, שומאן,ראוול ולורקה ( בשירים ספרדיים עממיים). בין היצירות שהושמעו שולבו קטעי קריאה מתוך " הצוענים של יפו" מאת ניסים אלוני והוקראו בפאתוס מעניין  על ידי שחקן התאטרון והקולנוע, דורון עמית.

במופע המיוחד השתתפו; דניאל גורטלר , פסנתרן מחונן שהשתתף בעברו בתזמורת של לונדון וברלין וזכה בפרסים בינלאומיים רבים. לצידו, הופיעו; ענת צ'רני - מצוי סופרן שזכתה בפרסים רבים גם בחו"ל, טוסקה אופדן, כינור, הולנדית שסיימה תואר שני במוסיקה  בניו-יורק, מארק סאבה,ויולה, שגם השתתף בתזמורת בבלגיה הולנד ועשרות פסטיבלים בינ"ל ורז כהן ,צ'לו, בוגר אוניברסיטאות ת"ח וייל ובעל תואר ד"ר למוסיקה של אונ'ניו יורק..


ניתן היה  לראות ולהבין כי הייתה במופע נבחרת של כישרונות בינלאומיים, מרנינה ומקצועית כאחת ,כשכל נגן  הינו משכמו ומעלה. יחד עם זאת, הרפרטואר שנבחר היה "קשה לעיכול"  לקהל העממי שמילא את היכל התרבות ונע בחוסר נוחות ( מדי פעם) אולי בגלל אי הכרת קטעי המוסיקה הספציפיים שנבחרו והיום הם נחשבים פחות עממיים. בסה"כ, הנגנים המקצועיים בצעו עבודתם/ נגינתם ברמה גבוהה ביותר. להבא, נכון ונבון יהיה  באם - מלבד נגנים מוכשרים היוצרים תותאם להם קטעים מוסיקליים עממיים ( ומוכרים)  יותר כמו קטעים מ"כרמן" למשל כפוף כמובן לקונספט של הערב.  במילים אחרות: ערב מוזיקלי יפה ומעניין וביצוע בהחלט מקצועי על ידי  נגנים בעלי ניסיון ו"נשמה" שנתן ארומה מעניינת למדיי במופע שחברו בו איכות מוזיקלית וביצועים יפים, למרות שהיה חסר קורטוב יותר ידוע של יצירות מוכרות ופופלריות יותר.

טואול - בניית אתרים