חופשה קומפקטית בבנסקו

 ורדה שפין גרוס

 

אוירה של שמחה וחופש. אושר קטן. זה מה שעושה הגלישה לאנשים. חיוך על הפנים.

לא חשוב איפה בדיוק ממוקמת עיירת סקי. כולן דומות ושמח בכל מקום. הגולשים שיכורים ולא מיין. אולי בעצם מבירה.

בכל אופן בנסקו- עיירת סקי , 150 ק"מ מסופיה, בולגריה. אתר הסקי הגדול בבולגריה, במרכז העיירה ברחוב הראשי, חנויות רבות להשכרת ציוד סקי, למכירה ולהדרכה, חליפות סקי מרהיבות, שירותי CHANGE , (יש שממירים גם שקלים), מסעדות ואוכל רחוב, (גירוס למשל, שווארמה בלאפה עולה 8 לב הונגרי שהם 16 ₪ . תענוג לחיך ולכיס) . ככלל, המטבח הבולגרי לא ממש מצטיין פרט למסעדות גורמה מיוחדות שאף מחירן בהתאם.

אחרי שהתמקמנו במלון קמפינסקי עם הנוף אל פסגת ההרים המושלגת והקרונות הנוסעים חרישית אל ההר וממנו, הלכתי בעקבות המוזיקה אל ה Launge Bar  שמעבר לכביש. מקלות סקי ומגלשיים שעונים אל הקיר והמקום גואה על גדותיו מצעירים , או פחות, שמחים עם כוס בירה ביד ושרים בגרון ניחר עם המוזיקה בהופעה החיה, וכולם בהיי מטורף, מהגלישה, מהמוזיקה,מהבירה, מהחופש. אין כמו אחוות אחר צהריים עם מוזיקה ושתיה והלב עולה על גדותיו.

כשהמשפחה יצאה בשמחה והתרגשות לגלוש בהר, אני, שלא גלשתי מימי מפאת החשש המיתולוגי להיפצע, ,עשיתי ספא. ג'אקוזי in door וג'אקוזי תחת כיפת השמים, בריכה, סאונות יבשות ורטובות, קרני אינפרא אדומות ישירות לעמוד השדרה, מקלחות עם זרמים בכל הכיוונים, ושקט. רק הקרונות ההולכים ובאים משתקפים במי הבריכה שבכחול שקוף. כולם בסקי. תענוג.

משפחתי עולה לקסם הלבן , אב ובנו גולשים יחד  והשריקה המשפחתית מהדהדת בהר.

חלום מתגשם.

ביום השני עליתי מסוקרנת ברכבל אל ההר, להבין את החוויה. אבל זר כנראה לא יבין זאת. הכל שוקק וצבעוני, בתחנת הארוח על ההר רעש מהומה, ונעלי הסקי הכבדות, שהגולשים גוררים ברגליהם -מרעישות את אמות הסיפים, הבגדים מסורבלים – אבל התשוקה לגלישה מרחפת באויר. וראיתי שם את הפנים של בולגריה האמיתית שאיננה נוצצת כמו השלג הלבן או כמו ספא בקמפינסקי. כפריות בולגריות ללא גיל מסתובבות בין הגולשים בחצאיות ארוכות סרות חן, עם מטפחת ראש מסורתית כנראה מפנות כלי אוכל של הגולשים, ומדברות רק את השפה שלהן.

אחר כך  ירדתי בקרון לבדי מההר, חזרתי לספא, לג'אקוזי, ולספר שלי.

סוף שבוע. קצר וכיפי מאד. חשבתי שבעצם אולי שווה להתגבר על החשש המיתולוגי ואגלוש גם אני. כמה שיעורים פרטיים ( 100 יורו לשיעור של שעתיים) ואני על הסוס. אולי בבנסקו הבא.

בטיסה הביתה ישבה לידי מרים פרץ @MIRIAM PERETZ  , מועמדת לנשיאות, שחזרה לארץ ממצעד החיים במקדוניה. לעיתים נדירות אני רואה אור בפנים. ראיתי הפעם אשה מרגשת. 

logo בניית אתרים