צילומים: שוקי כהן 

מקדמים אומנים בעוצמה ובעדינות/ יהורם גלילי

בבית חיל האוויר בהרצליה תיפתח ביום ראשון 19.3.23 בשעה 19:30 תערוכה ייחודית העוסקת בנשיות על שלל גווניה, שאותה הפיק ואוצר שוקי כהן ובה משתתפים 44 אומנית ואומנים

במסגרת חודש האשה הבינלאומי יתקיים ביום ראשון 19.3.23 בשעה 19:30 במועדון הטייסת בבית חיל האוויר בהרצליה אירוע השקה לתערוכה "עוצמה ועדינות - כוחה של נשיות" (עיצוב ואוצרות: שוקי כהן, הבעלים של(SHUKIART . התערוכה עוסקת בנשיות על שלל גווניה, יופיה ועוצמתה, ובאירוע ההשקה שלה יועלו על נס סיפורים מרגשים של נשים מופלאות שכול אחת מהן יוצרת בדרכה הייחודית, כולל תצוגת אופנה של שתי מעצבות מיוחדות עם סיפור חיים מרתק ומיוחד במינו, שבה ישתתפו דוגמניות לא מקצועיות שחלקן הן אומניות המשתתפות בתערוכה וגם שחקנית ידועה שבמשך השנים מופיעה בתוכניות טלוויזיה, בסרטי קולנוע ובהצגות תיאטרון.

אליזבת לורן שבאמצע שנות ה-80 עברה מסע בריחה הירואי מאיראן לטורקיה ומשם לישראל - כשהיא מחופשת למוסלמית. היא יוצרת יצירות בסגנון יודאיקה מודרנית יחד עם עיצוב שמלות ועיצבה בין היתר עיצוב לשמלה של פארה דיבה, אלמנתו של מוחמד רזא פהלווי, השאה האחרון של איראן, ועיצבה במיוחד לתערוכה שמלת חיג'אב כמחווה למחאה של נשות איראן נגד השלטון. באירוע תשתתף מעצבת נוספת, שהלבישה את המפורסמות שבשחקניות ובזמרות ובאירוע הפתיחה יסופר סיפור חייה הקשה והמיוחד.  

המוזיקאית והזמרת ברכה שטרן, שבמשך שנים רבות סבלה אלימות מבעלה לשעבר וגם מאביה המנוח כילדה וכנערה, תשיר באירוע שירים חדשים שהוציאה בימים אלה מהאלבום שבדרך: "שער הזהב", שנכתב על אחותה פרידה ז"ל שנולדה עם תסמונת דאון ואת "אתה בשמיים" ו"את החיים אנו בונים".

שרונה בן אור, מרצה מבוקשת ומחברת הספר "משלוש יוצאת אחת", תציג קטע דרמטי מהמונודרמה החדשה "בובה על חוט" (בימוי: חני דוק בימאית בשיטת דוקו דרמה תרפיה, ניהול מוזיקלי והנחיה קולית: נועה פלג גלאור). במונודרמה היא צוללת לכאבי הילדות, לגיל הנערות, להתבגרות כבחורה צעירה וכאישה שחוותה אלימות משני גברים והייתה נשואה לרוצח שמעון קופר שרצח שתיים מנשותיו.  

בית חיל האוויר נחשב למקום מיוחד ומרכזי, שאליו מגיעים מדי יום מאות ומדי חודש אלפי אנשים לאירועי תרבות, לכנסים ולסימפוזיונים רבים. בתערוכה החדשה, שנפתחה לאחרונה ותוצג עד ל-14.4.23, משתתפים 44 אומנים. ציירים, צלמים ופסלים: אודליה יהודיאן, אילנה כהן, אירית רוטריבין, אלינה גריידי, אניה ליפצר, בתיה גזית, גל פלמור, ג'קי לוי, דב ברדה, דוד תמרין, דיאנה שדה, דינה זייפר, דרור פרבדה, הלן אונגר, ויטוריה גדליה, חנה דרור, יאיר דור, יהודית צליק, ימימה גרינשפן, יעל שביט, יפית סרנגה, לי מישל, מזל פוגל, מירי לוי, מירלה אלטרץ, מרגלית ראג'ואן, מרינה מוחין, נורית צדרבוים, ניצה פלם, סימה הרר, סימה וייס, עדנה בנס, ענבל אפרגן, ענת בן עזרא, ציונה קשיפוב, קארן דרעי, רבקה נבו, רומיאה פוכמן, רחל פרנק, שולה דבי, שקד שפירא ותמי דוידסון.

"הנושא הכללי של התערוכה הוא: נשיות, אהבה, רוך ועדינות וגם אגרסיביות לפעמים. בתערוכה ניתן יהיה לפגוש במספר רב של טכניקות שבהן השתמשו האומנים ובהן כמה טכניקות מיוחדות ולא רגילות", אומר שוקי כהן, שבדצמבר 2022 הציג ואצר בפריז תערוכה ייחודית בשם "אורות פריז", שזכתה לסיקור תקשורתי אוהד נרחב בכלי התקשורת בצרפת. לדבריו, ההצלחה הגדולה שקיבלה התערוכה בפריז עדיין נמשכת כחודשיים לאחר סיומה וזוכה חשיפה בכלי התקשורת הצרפתיים.

חשוב להדגיש כי השתתפותה לראשונה של ד"ר נורית צדרבוים בתערוכה בגלריה המכובדת של SHUKIART, שמהווה מעיין הכרה של הממסד האקדמי באיכותה של הגלריה ובחשיבותה של הגלריה בקידום האומנות והאומנים מישראל בארץ ובעולם ראויה לציון ולשבחים.

לדבריו, בתערוכה משתתפים אומנים המציגים יצירות בטכניקות מיוחדות ו/או עם נושאים מיוחדים מאוד. האומן דוד תמרין מכפר סבא המשתמש בטכניקה ייחודית בשם: טכניקת הדפסה לנטיקולרית המאפשרת להציג אפקטים ויזואליים שאינם קיימים בהדפסה רגילה. ליבה של תמונה לינטקולרית הוא תמונות המציגות דימוי שונה בהתאם לזווית ההסתכלות של הצופה. תמרין, בוגר האקדמיה לאמנות בצלאל ובית הספר לאומנות חזותית בניו-יורק, מעצב מפיק ומו"ל, עסק כ-14 שנה בסדנה שלו בניו-יורק בהדפסת ליתוגרפיות עבור טובי האומנים, כולל עבור מרינה פיקאסו ועיזבון פיקאסו, רומי בירדן, קארל אפל ועוד ואומנים ישראלים כמו משה קסטל, סטמצקי ועוד. בתערוכה מוצגות על קיר גדול יצירות של דוד תמרין: חלקן ציורי אקריליק על קנבס, חלקן הדפס רגיל על משטחים שונים וחומרים שונים אלומיניום ופלסטיק וחלקן הדפס בשיטה לנטיקולרית.

יפית סרנגה מרעננה היא אומנית ציירת ויוצרת אקטיביסטית, אשת פילוסופיה ומחברת הספר "וחך אוכל יטעם לו" העוסק במוסר ובאכילת בעלי חיים בעידן המודרני. היא הציגה לאחרונה שתי יצירות יצירות שלה בנושא בתערוכה "אורות פריז" שהופקה על ידי SHUKIART והוצגה בפריז בדצמבר האחרון. לאחרונה פורסמה בעיתון מוכר בפריז כתבה נרחבת עליה ועל יצירותיה שהוצגו בפריז. בתערוכה החדשה היא מציגה ציור פרובוקטיבי שהצופה אינו יכול להישאר אדיש אליו.

ד"ר נורית צדרבוים היא יוצרת וחוקרת רב תחומית (אמנות, פסיכולוגיה ופילוסופיה) אמנית פלאסטית, משוררת, מוזיאולוגית ואוצרת מסאית, יועצת אמנות, מאמנת NLP ומנחת קבוצות. בעבר שימשה ראש המרכז הבינתחומי ללימודי אומנות במכללת הגליל המערבי. היא יועצת אקדמית וראש תחום אמנות במוסד חינוכי מכובד ומציגה בתערוכה הנוכחית ציור ענק בגודל 185X185 ס"מ שצויר בשנת 1990 בעקבות השיר של ריה"ל "עששיות כבדות מיין". הציור, שהשתתף בתערוכת היין ביקבי ראשון לציון, משקף את חווית שירת היין הספרדית בימי הבינים.

רוט רונה היא צלמת מוכשרת, שצילומים מיוחדים וקסומים שלה מוונציה הקסומה הודפסו על קנבסים ומוצגים בתערוכה: אזורים, בתים ומקומות ידועים יותר ופחות בוונציה, שקיעות מרהיבות עין, בתים ציוריים וצבעוניים והגשר המפורסם, ומנגד אזורים פחות ידועים אבל יפים הרבה יותר. הפסלת שולה דבי מציגה בתערוכה שבעה פסלים יצוקים בלבן, המתארים נשים מתעמלות בשלבים שונים. הפסלים מציגים את הגמישות הנשית, את הכוח ואת העוצמה הנשיים. דרור פרבדה הוא פסל, שיצר בכישרון רב שלושה פסלי ברונזה מיוחדים המתארים נשים ופסל נשיקה מיוחד.

סימה וייס היא אומנית רב תחומית, ציירת ויצרנית צעיפי משי מיוחדים שיוצגו באירוע. תמי דוידסון היא אומנית וותיקה שחוזרת להציג אחרי תקופה ובנוסף לציוריה תציג, תדגים ותמכור את משחקי הקלפים המיוחדים שלה ואת ספר השירים האחרון שלה. דיאנה שדה היא ציירת מיוחדת, המציירת נשים בשלל צבעים הבאות פנים על משטחי קנבס ענקיים בפרופורציות נהדרות, כשביצירותיה הנשים שמחות, לפעמים עצובות מיישרות מבט וחולמות.

 

logo בניית אתרים