להקת המחול קמע במופע בהקיץ/ מארי רוזנבלום ורדה שפין גרוס

מאת הכוריאוגרף: תמיר גינץ
01 במרץ - היכל אמנויות הבמה, הרצליה


להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה עולמית את היצירה "בהקיץ" מאת המנהל האמנותי של הלהקה, הכוריאוגרף תמיר גינץ. יצירה זו מועלית לכבוד חגיגות ה 20 ללהקה קמע ומבוצעת על ידי 14 רקדנים וירטואוזים בינלאומיים.

"
בהקיץ"- פנטזיה סוריאליסטית אישית הנודדת אל רגעי אושר, חזיונות של תשוקות ומאווים בלתי ממומשים, הדי זיכרונות ואהבת אמת. יצירתו החדשה של תמיר גינץ, נבעה מכמיהה לצאת להרפתקת אסקפיזם, בפקחות מלאה, אל מחוזות של אופטימיות.

גינץ מספר:

 

"ביצירה זו אני מרשה לעצמי לעוף על כנפי הדמיון בפקחות מלאה. ההתעוררות שאחרי תקופת הקורונה בה הרגשנו שכל עולמנו חרב עלינו, מרגישה לי כמו בריאה מחדש, רנסנס של היצירה והחיים שלי, וביצירה הזו אני חוגג בדיוק את ההתעוררות הזאת. אני בוחר באופטימיות כדי לתת לעצמי תקווה להמשך הדרך גם אם הדרך בהמשך עלולה להיות לנו קשה."

 

אבי בללי - מוזיקה מקורית וסוחפת שמעניקה עומק ורבדים עשירים למחול, החל מאשליה של טיפות הזורמות כמו מהשמים וכובשות את החלל ועד מוזיקה כמו אלקטרונית, חזקה מרשימה וכובשת.

השניים ממשיכים בשיתוף הפעולה הפורה בהמשך להצלחתם הקודמת עם היצירות "במדבר דברים", "לא נודע" , "מנמוזין" ו"זעם".

אביעד אריק הרמן -  רקדן ומעצב האופנה הבינלאומי (עיצב תלבושות למיס תבל, "מאמא מיה!" ועוד) שרקד עם תמיר גינץ במופע הראשון של הלהקה "גן נעול" וכעת, סוגר מעגל ואמון על התפאורה והתלבושות ביצירה זו.

להקת המחול קמע הנה מהמובילות בלהקות המחול בישראל, יצירות הלהקה, המועלות עשרות פעמים בשנה בארץ ובעולםנותנות במה לווירטואוזיות עוצמתית לצד ביטוי אישי של הרקדנים ומזמינות את הצופים לחוויה מרתקת.

 

תמיר גינץ, המנהל האמנותי, המייסד והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. בעבודותיו נרקם על הבמה עולם עשיר ברבדים. שפת התנועה הדרמטית של גינץ שופעת בדימויים ומאתגרת את יכולות הרקדנים.
קמע הינה בית ל-24 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, התורמים מכישרונם לתהליך היצירתי ומביאים לבמה ביצוע מרגש וסוחף.

 

לסיכום, המחול " בהקיץ" של "קמע" אנו חשים את התשוקה, את  רגעי האושר והאופטימיות, ובעיקר בדקות האחרונות של המופע, כשעל הבמה עומד שער של פרחים, המחול הופך רומנטי ומתוק וכך גם המוסיקה.

 

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים