תערוכת התיירות השנתית  IMTM   2023 /אורלי אורלנו

 

כבר בהזמנה שקיבלנו היה ריח של חו''ל. צבעוניות של גווני הכחול של הים על רקע נופים אינסופיים.

 בכניסה לאולם expo תל אביב. קיבלו את פנינו נציגים חביבים ושטיח אדום ועל גבי  מסך ענק הוקרנו סרטים מכל רחבי העולם וכמובן גם סרטים מארץ ישראל.ארץ זבת חלב ודבש..וכסף.

לאחר תקופת הקורונה שפגעה קשות בענף זה..יש להתאושש בדחיפות ולהניע את הגלגלים לחוויות תיירותיות.ואכן זו חגיגה צבעונית של מראות צבעים תלבושות מוסיקה משקאות טעמים ומתנות נציגים מכל רחבי הארץ והעולם הציגו תיירות ואטרקציות במלוא תפארתם. פסיפס מרתק בינלאומי. בביתנים הישראלים נפגשנו עם נציגים מהגליל ומהדרום .היריעה קצרה מלהכיל אך הנציגים הבולטים היו מכפר קמה הצ'רקסי,  עם תלבושות מסורתיות, מתיירות מנשה עם איש הפסיפלורה שי פישביין שהיה טייס בעברו המפואר. שם התכבדנו במשקה אגדי של פסיפלורה ששימש כמשקה קינוח במחלקות יוקרה  של אל-על ובביתן העיר מודיעין נהנינו מהבירה בטעמים תוצרת מקומית. תיירות הגולן השיקה יינות שתאמו להפליא את יום האהבה, וקוקטיל מיוחד קיבלנו בביתן מטיילים המתרחב לערבה. בביתן ישראלי נוסף הדגישו את המהפכה  הירוקה.

שם ענינו על שאילתות טריוויה וזכינו בפרס..על סימניות של יד ושם נרשם EXPORE. DISCOVER ..REMEMBER שזה אכן קולע ומייצג את את החיבור בין העבר רווי זכרונות כואבים של ימי רצח ומלחמת עולם שנייה לבין דור ההמשך העכשווי באשר הוא להמשיך לחקור ולגלות בד בבד לצד הזכרונות..

 בהמשך הביתנים נהנינו מטעימות של זיתים וגבינות לצד קפה ותה,ונציגים חביבים מהכפר הדרוזי בית ג'אן,כעביה,טבאש וחג'אג'רה הסבירו לנו פנים.מבין האטרקציות המוצעות לתיירים יש גם אומנים וסדנאות,סיורים,אירוח בדואי..ואף הפליא בריקוד מזרחי רקדן בלבוש זהב, לצלילי השיר של יהורם גאון 'רוזה,רוזה,את אהובה שלי' הצטרפנו  לריקודי עם ,הזמר שיתף אותי בשירה,הצלם צילם,קהל המבקרים והנציגים השתלבו באוירת ארץ ישראל הישנה והטובה...ומהביתנים מחו''ל בלטו הנציגים הפיליפינים והיפנים עם התלבושות המסורתיות ..ידעתם שהמילה'אפוגטו' היא תודה ביפנית? ..הפליא לעשות הביתן מאזרביג'אן שהציב אוהל עם תלבושות וטעימות,גם נציגי מרוקו השקיעו בביתן מרהיב..נציגי יוון וקפריסין היו לבביים במיוחד וחילקו שוקולדים עם משקה משכר..ונציג מונטנגרו הזמין אותנו להתארח..עמוסים בכל הטוב הזה שמחנו להיות תיירים  בארצנו ולבקר מסביב לעולם במספר שעות.

היה כדאי מאוד!!

logo בניית אתרים