מסה:

בקיץ/ אבי גולדברג

בקיץ היו הענבים גדולים וצהובים. הזמורות גדלו פרע והשריגים עמוסי האשכולות כרעו תחת האשכולות שלא נבצרו, כשהתקרבתי נראו הענבים כאשכי כלב כנעני, רק העוללות שנשרכו על הקרקע האפירו.

איש לא היה סביב, הדרך למושב נותקה כבר לפני חודשיים.

הרדיו באוטו השמיע מנגינות חסידיות ופרצי חדשות בישרו על ההתקדמות במו"מ בין ממלכת  יהודה לרפובליקה של צפון קפריסין בדבר שיפוץ אתרי מחנות המעפילים ליד פמגוסטה, והתאמתם למחנות מעבר ללהטבי"ם מישראל לשעבר שיעזבו מרצונם. צעיר החמוש ברובה גליל , סימן לי בתנועת יד לעבור. היה חם. כשהמכונית התרחקה משם, הסרתי את הכיפה הסרוגה שחיממה את הראש.

הרדיו שידר בתחנת "קול יהודה", שהיתה פעם גלי צה"ל, הודעות קצרות: שר האוצר בישר כי תקציב הלאומי  יאוזן השנה בזכות יישום המלצות המטה החדש במשרדו. יהיו  קיצוצים משמעותיים בפנסיות. תשלומי הפנסיות לשופטי בתי המשפט לשעבר יבוטלו לחלוטין והם ימשיכו לקבל קצבאות במסגרת הביטוח הלאומי. בעלות המשכורות של דייני הסנהדרין הגדולה יישא משרד הדת.

גם הפנסיות לעובדי המנגנון הממשלתי לשעבר, וליוצאי צבא הגנה לישראל, לארגוני הנכים ,  הודיע הקריין, יאוזנו משמעותית, והסכומים יועברו למשמרות היהדות המתפרצת. הוא הדגיש כי יש צורך להכשיר את יחידות העילית הללו, שרק לפני שנה התעמתו עם שוטרים והבעירו חנויות לא כשרות, לעבודות שיטור וביטחון . עתה הם היו כבר  במדי שוטרים שחורים ועל שרוולם השמאלי נרקם אות היחידה, הדגל הצהוב ומנורת הקנים. הנס של יהודה.

 אנשי יחידת העורף של משמרות היהדות המתפרצת, היו מתנדבים. גברים עבדקנים חסונים, שהשביתו את לימודיהם למשך שלושה חודשים , וניצבו מידי יום בפתחי המרכולים, שמרו על הסדר החדש, הבטיחו שקניות מצרכים בפומבי  יערכו רק על ידי גברים. לנשים לא הותר להסתובב בינתיים במרחב הציבורי "עד שהמצב הביטחוני יתייצב".

שר החוץ בישר כי השיחות עם השלטון בבודפשט הניבו שיתוף פעולה פורה, והסכם לחילופי תרבות ומורשת לאומית נחתם בארמון הנשיא . 

ראש הממשלה הצעיר של יהודה, חזר הבוקר למתחם המבוצר של הממשלה בחברון. בשיחות עם מיופה הכוח האמריקאי החדש שבא לאחר סגירת השגרירות , הובטח סל סיוע לקליטת מכסות שנתיות  קבועות של יהודים חסידיים מברוקלין ביהודה.

ראש הממשלה הקודם שמשפטו הופסק עם הקמת הסנהדרין ופירוק מערכת בתי המשפט, עבר עם בני משפחתו לארצות הברית כעמית מחקר במכון בברמינגהם אלבמה .

הקריין הודיע שזו מהדורת החדשות האחרונה השבוע  עד לחידוש שידורי הרדיו ביום ראשון בבוקר .

כשהגעתי לעיר, היו הרחובות נטושים לקראת השבת. כול תנועת כלי רכב נאסרה החל מהשעה  חמש אחר הצהריים עד לצאת השבת. משמרות השבת רכובים על זלדות ישנות. היו אלה זחל"מים שלא נבזזו על ידי ערביי הגליל התחתון הימח"ים . עכשיו כששטחי יהודה ושומרון והגליל התחתון אוחדו ליחידה פוליטית אחת, כפלשתין וזכו להכרה בינלאומית נרחבת, שקטו הרוחות. גם בדרום, לאחר שפונתה מצפה רמון ולבדויים ניתנה אוטונומיה, חזר השקט לשרור. כלי הרכב המשוריינים של משמרות השבת נותרו בכיכרות ובצמתי הדרכים עד למוצאי השבת והקפידו ממקומם על ההוראות שאסרו העלאת אור חשמל או שימוש בכלי רכב עד צאת השבת.

משאות עמוסות פועלי בניין  מצפון קוריאה חלפו בדרכם אל מחנות השהייה שלהם שמחוץ לעיר,  וישובו לעבודתם כמו כולנו ביום ראשון. ממשלת צפון קוריאה הסכימה לקבל את שכרם במטבע שקל כסף דיגיטאלי ברשת האפלה.

ירושלים שקטה אף היא תחת סמכויותיה של מלציית שכירי החרב ווגנר הרוסית. באביב הם הוטסו מבליז  במטוסי טופולוב ישנים, לשדה התעופה עטרות, כדי להגן על רכוש הכנסייה הרוסית בירושלים .מאז  הורחבו סמכויות המיליציה והיא  הוכרזה על ידי האו"ם ככוח שיטור בינלאומי ושמם הוחלף לכוח   הצלב הפרבוסלבי . העלייה להר הבית והגישה לכותל המערבי נחסמו בפני מוסלמים ויהודים. פוטין הבהיר חד משמעית, שעם ההפרה הקטנה ביותר של הסטאטוס קוו החדש, יפוצצו  הר הבית והכותל המערבי, כפי שרוסקה קייב.   

פרקתי את ארגז הענבים שבצרתי, את היין שאפיק אשמור עד שאצליח לעזוב. את מבצע ההטסה הגדול באביב "סיעור מוחות" שמימנו מיקרוסופט, מטא, וגוגל, להטסת אלפי תל אביבים לקליפורניה, החמצתי. עכשיו אני ממתין להפלגת לילה מהמרינה הנטושה בהרצליה שארגנו עבורנו חברי הקהילה הישראלית לשעבר , מברלין, המקימים את תחנת השידור החופשית  כנען רונדפונקט.         

 

logo בניית אתרים