"אֶנֶסקוּ מעורר השראה"– ENESCU INSPIRATIONAL   במכון הרומני/ ורדה שפין גרוס

לרגל יום התרבות הרומני הלאומי נערך ארוע בו ניגנו יצירות של המלחין ג'ורג'ה אֶנֶסקוּ.

רסיטל יוצא דופן בו בוצעה מוזיקה קאמרית בביצוע אנסמבל המיתר הישראלי Quint-L"   ".

 האירוע הוקדש למלאת 20 שנה להיווסדו של המכון הרומני לתרבות.

אירגנו את הערב המכון הרומני לתרבות בשיתוף עם הקונסרבטוריון הישראלי בתל אביב, שארח בביתו, באודיטוריום את ערב המוזיקה המשובח הזה.

המכון הרומני לתרבות נוסד ב 2004 והסניף בישראל הוא אחד מ- 19 סניפים בעולם ופועל גם לעידוד קשרי תרבות בין רומניה וישראל ובניהולו של MR. MARTIN SALAMON מר מרטין סלמון  (שדובר עברית מצוינת ולשאלתי אמר שלמד באולפן והיה בקיבוץ. וכבר זה מחמם את הלב הישראלי שלנו)

ג'ורג'ה אנסקו – ילד הפלא הרומני  (.1881-1955). כבר בגיל 4 ניגן על כינור, ומגיל 5 הופיע בקונצרטים. לימים מלחין מחנך פסנתרן ומנצח רומני נערץ ואהוב על בני עמו. כך למשל כבר עשרות שנים נערך בבוקרשט הפסטיבל הבינלאומי ג'ורג'ה אנסקו, בבוקרשט יש מוזיאון על שמו, המוקדש לחייו ולפעילותו של המלחין והמוזיקאי הנודע, קיימת תחרות בינלאומית על שמו ואפילו לאחרונה שונה שם נמל התעופה הבינלאומי בבקאו ל "נמל התעופה ג'ורג'ה אנסקו".

הקונצרט התחיל בביצוע אנסמבל המיתר הישראלי Quint-L"   " ליצירה של אנסקו , ובהשתתפות זמרת הסופרן מירלה גרדינרו, ובהמשך בשילובים שונים של כלי הנגינה.

אנסמבל המיתר המוזיקלי הישראלי  מורכב ממוזיקאים המנגנים גם בתזמורת הסימפונית של ירושלים עם קריירה עשירה כמבצעי סולו וגם כנגנים באנסמבל מיתר, על כינור, פסנתר, ויולה, חליל,צ'לו ונבל.

חברי האנסמבל הם אלינה ינוביצקי (כינור), דיאנה ליפשיץ (פסנתר), רותם ברטן (חליל), מריה פרדין (נבל), אלכסנדר שוחט (ויולה), יצחק אנדרדה (צ'לו).

בארוע נכחו אורחים רבים וביניהם כיבד בנוכחותו ראש מחלקת התרבות .

 

 

 

 

טואול - בניית אתרים