אמנים מתגוננים בעידן של פיסקת ההתגברות /אורלי אורלנו


ב 13 לינואר יום שישי התכנסנו בבית ציוני אמריקה, שופטים עורכי דין בכירים אנשי אקדמיה מובילים חברי כנסת. ראשי אירגונים ועיתונאים . הנושא הבוער במדינה לו כולנו. ח ר ד ים:  עידן פיסקת ההתגברות במחוזותינו.הכנס הוא בשיתוף פעולה של האירגון אדם טבע ודין וגם התנועה לאיכות השלטון..ושימו לב לתאריך הגורלי..13 יום שישי ידוע כתאריך מבשר רעות...לאחר נאומים חוצבים להבות נערך פאנל  ס י ע ור. המוחות בפאנל הנציגים  הנבחרים הביעו את השקפתם טענו לשאילות המראיינת..הם הביעו את חששם מפני עניין פיסקת ההתגברות ואף הציעו פתרונות.בחוברת שקיבלנו ניתן הסבר מקצועי ומפורט  מהי פיסקת ההתגברות ומדוע העניין מקפיץ את כל המדינה ומשליך על כל התחומים. כולל האומנים כמובן.מסתבר שפיסקת ההתגברות היא חלק ממנגנון חוק יסוד הטבוע במגילת העצמאות..מסתבר שבהשוואה למדינות אחרות אנו עלולים להיות בצרות הרות אסון..מסתבר שבמשפט ההסטורי " אם תרצו אין זו אגדה" 

קיים חשש רציני שלא תלך לנו המדינה...כולנו ישבנו כמו אבירי השולחן העגול..בשולחן איתי ישבו נציגים בכירים שטענו שני דברים מרכזיים

1. הכל עניין של חינוך

2.יש למצוא פתרונות מקובלים ולא רק לשלול..אין לא..יש  להציע תכנית ופיתרון...


וכך עמוסת תובנות ונרגשת ממפגש הסטורי.   הבנתי שעם ישראל חי ובועט. .ולמעשה כך מתנהלת המדינה בויכוחים סוערים..באיכפתיות..ובמעשים טובים כנים וחשובים של טובי הבנים. ..כך הגענו לקידמה ולבמה במשך שנות חייה המועטות של המדינה היקרה שלנו. תרתי משמע.

logo בניית אתרים