מופע השקה נועם קלינשטיין/ תומר פישר

זה היה ביום חמישי 24.11. הזמנתי את אחד מחבריי למסגרת הדיור, ללכת יחד להופעת ההשקה של נועם קלינשטיין במועדון האזור. הופעות חיות, זו אהבה גדולה שלי. נוכחתי לדעת גם כמאזין וגם כיוצר. המתנה הכי גדולה בתור צופה, היא לראות אמן שמביא את עצמו בצורה הכי אותנטית על הבמה.

ההופעה של נועם התחילה בשיר הראשון של האלבום, "שיר תפילה". נועם עלתה ואחריה עלו שלוש זמרות נוספות, עלו אתה לשיר. מרבד הקולות של ארבעת הזמרות השתלב בהרמוניה מופלאה שלא הותירה מקום לספק. ככה מתחילים הופעה. לא תמיד בקול תרועה, אלא בשקט, בעדינות וברגע אחד קסום. אגב, גם בהדרן הראשון, הארבעה חזרו והקהל נשבה מחדש כאילו שמע את השיר פעם ראשונה ועוד לא נרגע מזה לגמרי.

נועם קלינשטיין הייתה מגובה בהרכב של ממש : עילי סהר בגיטרה, נועם אבידור בקלידים, אסף פרץ בבס ויובל גבעון בתופים. אפשר היה לראות על הפנים שלה, כמה היא מרוגשת ולא מאמינה בכלל שהאירוע הזה קורה ומתרחש לנגד עיניה. נוסף לכך, הקהל הכיר את כל המילים והשלים אותה מספר פעמים בלי שהיא תכננה. וכך עלו אחד אחרי השני- "טוב שחולף", "נאהבת", "שניים ממך", "הבן זונה", והשיר שבשבילו חיכיתי- "הנה הוא חוזר". הוא היה ללא ספק, אחד הרגעים המהממים בהופעה. הייתה הרגשה שהשיר הקטן שנכתב, פתאום יוצא החוצה במלוא הדרו, עם כל המורכבות המוסיקלית שבו, ועדיין הוא מצליח להביא קסם גדול שאי אפשר לעמוד בפניו.

אני חייב להגיד שגם הופתעתי מהיכולת של נועם לספר סיפור לא רק בשירה ובמילים, אלא גם בצורת ההופעה, גם בהומור החינני ואפילו בעוד רגע שלא היה מתוכנן. בשיר "יהיה הכל", נועם לקחה את הלופר, עשתה ביטבוקס והחלה להקליט את עצמה שרה בקולות. והנה על ההתחלה, משהו לא עבד ולא הסתדר כמו שרצתה. ודברים כאלה קורים, אבל איך אומרים? ההצגה חייבת להימשך. אז הקהל הפך להיות נוכח בניסיונות הרבים של נועם, לעשות את זה יותר טוב. והסבלנות השתלמה.

היה מרגש לראות את אביה בקהל. ראיתי שחיוך גדול התנוסס על פניו והייתה הרגשה שהוא נותן לה את ברכת הדרך המרגשת בתור אבא. אחרי הכול, נועם גדלה במשפחה מוסיקלית להפליא. הקסם של ריטה, רמי ומשי, הורגש כאילו גם הן היו שם, יחד אתה.

נועם מספרת שהאלבום נכתב על אהבות ילדות, התבגרות ואכזבה, אבל בעיניי זה הישג כפול: גם לכתוב מנקודת מבט אישית, גם להביא את זה בפני הקהל, זה ניצחון. וכשזה נוגע באנשים, זו הרגשה שהאמת שלך מתחברת לאמת של כולם.

 

 

טואול - בניית אתרים