צילום: עמי ורדי

מילים על ענק גיטרה/ עמי ורדי

ענק הגיטרה יצחק קלפטר הלך לעולמו..הוא השאיר מאחוריו ערימה ענקית של נכסי צאן ברזל של שירים שכתב והלחין בין אם זה היה בביצוע שלו ובין אם זה היה בביצוע של אחרים .

"יש אנשים שמתייחסים אל החיים כמו טיול מאורגן" ,ועוד איזה טיול היה לו .

 את כישרונו בניגון עלי גיטרה גילה כבר בגיל צעיר מאד וכבר כשהיה בן 15 הקים להקה עם חברים צעירים ( ביניהם גם מיקי גבריאלוב)אחר כך המשיך והקים את להקת הצ'רצ'ילים ( מכאו גם כינויו) שנאלץ לעזוב עקב התגייסותו לצבא .

שמעתי את קלפטר מנגן ושר לא פעם ובכל פעם הוקסמתי מחדש מנגינתו המופלאה אהבתי את התמימות במילים שכתב- "כל כך פשוט להיות מאזין". חבריו הקרובים מספרים על אדם צנוע וענו אני יכול להעיד ממקור ראשון עד כמה צנוע . לפני כ7 שנים אירגנה הזמרת והיוצרת טלי בירנברג (שאף תרגמה לאנגלית חלק משיריו ) ערב מחווה ליצירתו של קלפטר הערב נקרא אינדי קלפטר ו17 אומנים ביצעו משיריו לפי פרשנותם ,הערב הוכתר בהצלחה רבה וקלפטר כיבד את האירוע בנוכחותו ישב בצד כאילו על מנת שלא להתבלט פירגן לאומנים וביקש להמעיט בצילומים . בקשר לנגינתו הוא לא הרגיש שהוא משהו מעל אחרים וסיפור ידוע הוא שאריק איינשטיין ביקש ממנו לנגן עבורו בהקלטה הוא אמר שהוא לא מנגן מספיק טוב כדי ללוות את אריק , תשובתו של אריק הייתה "אז תנגן רע". אחד מהשיאים שלו בתור אומן היה כחבר בלהקה ענקית שמענגת עד היום את העם בישראל הלוא היא להקת כוורת .

אכן עזב אותנו אמן ענק שהשאיר חותם גדול בתולדות המוזיקה בארץ .

יהי זכרו ברוך

logo בניית אתרים