מופע ענבר חץ רוני/ שחר כהן

ענבר חץ רוני • מופע השקת אלבום העצמה נשית • לבונטין 7 • 23.11

את ענבר הכרתי דרך מיזם קהילתי שהקימה בעיר למען דרי רחוב, ועם הזמן גיליתי שהיא גם זמרת ומוזיקאית מוכשרת! האזנתי כמה פעמים לאלבומה החדש- 'הטבע שלך' אותו הקדישה להעצמה נשית, ושיצא ממש לאחרונה , והגעתי למופע השקת האלבום שלה  הקדישה שהתקיים ביום רביעי (23.11) במועדון ההופעות לבונטין 7, והאווירה הייתה קסומה מהרגע הראשון . על הבמה-  חמש נשים לבושות לבן, עם כלי מיתר- כינורות , צ'לו ויולה וגיטרה. הן פתחו עם שיר הנושא של האלבום: 'הטבע שלך' הקורא לנשים להביע את עצמן עד הסוף תוך קבלה וחיבור לכל רגשותיהן הטבעיים . "תמררי בבכי, תתגלגלי מצחוק , תחשפי את כל כאבייך, את לא צריכה לשתוק".. השירה העדינה אך עוצמתית של ענבר בשילוב הנגינה בכלי הקשת של הנגניות שלצדה,  הביאו סאונד מקורי, מלא רגש ומפתיע- ממש כמו פסקול של סרט, שמפעיל את הדמיון ושאפשר להפליג איתו למרחקים..

 

בהמשך המופע ענבר שילבה באחד משיריה גם פסנתרנית , שהלחינה את אחד השירים באלבום , והיא ניגנה ושרה דואט עם ענבר בשיר- 'את'. שיר עוצמתי עם מילים חזקות מאד - "את שקטה ואת רועמת, את כל היופי את נושמת, מחזיקה עולם בבטן, מתנגנת עד העצם". השיר הזה צימרר אותי ועשה לי משהו בגוף. לא יכולתי להשאר אדישה.

ענבר סיפרה במהלך המופע איך הגיעה לבחירה לכתוב אלבום העצמה נשית, מתוך חוויה אישית שלה שגרמה לה לכתוב את האלבום מתוך שליחות לחזק ולהעצים נשים. הקהל היה מעורב, והיה נפלא לראות איך גם גברים שהאזינו למוזיקה ולמילים יכלו להתחבר ,להזדהות,  ולהיות חלק מהמסע המוזיקלי הזה, שהיה מלא באמוציות וצבעים.

 

בערך באמצע המופע ענבר הרימה את הגיטרה שלה ושרה את שירה- "כוחות של הרים" שבאלבום מתארחות בו עוד 3 זמרות, והביצוע היה אינטימי ונעים. שיר שמספר את מסע חייהן של ארבע נשים, ואת החיבור ביניהן- "מתוך הסערה, מתוך השברים, נולדנו מחדש עם כוחות של הרים".

והנה הקליפ החדש לשיר המדובר-

https://youtu.be/a3tBCKamzRo

בסיום המופע ענבר ביצעה עם הנגניות עיבוד חדש לשיר "שיר לשירה" של קורין אלאל, ביצוע מעניין ומיוחד שמביא אנרגיה אחרת מהמקור, ילדית כזו ..

 

בהדרן שנראה שלא היה מתוכנן וקרה בספונטניות בהתאם לבקשת הקהל- היא שרה לבד , רק היא והגיטרה, שיר מאלבום אחר שלה. סיום עם פן אישי, שהתאים מאד לכל החוויה והשאיר טעם של עוד

שחר כהן-עורך מדור מוזיקה: 

https://www.scmusic.co.il/

logo בניית אתרים