תערוכת משא בגלריה של עמותת כנפיים/ צביה ויצמן כספי

תערוכה מרתקת ומיוחדת מוצגת בימים אלה בגלריה לאומנות של עמותת ״כנפיים״ ביפו. במקביל לציון חודש המודעות למתמודדי נפש.

עמותת כנפיים קמה בשנת 2004 כמרחב יצירה לאומנים במגוון תחומים. מקום המפגש, הוא נחמה וחברה. אומנות עבור החברים בכנפיים היא דרך חיים ודרך להתמודד עם משברים ואתגרים. בגלריה הוצגו עבודות אומנות מרהיבות ומרתקות. העיון בפרטים דורש תשומת לב מחשבה והעמקה. שישה אומנים מציגים מיצירותיהם:אורי ירדני, ליאור גיסן, משה שטרנפלד, רפי ימין, ארנון לוטן ואיתן אלפנט.

העיסוק באומנות בכלל דורש עוצמות ואורך רוח על אחת כמה וכמה למתמודדי הנפש.

האתגרים הניצבים בפני האמנים כמוה כחתירה במים עמוקים. האנרגיה מכוונת ריכוז והכוונה לבלאנס לכיוון להתמדה לשמירה על שיווי משקל. כל אחד מהאומנים והמנחים נושאים משא על גבם במסע האינסופי יום ביומו. מתוך העמותה נוצרו בנוסף לאומנות פלסטית, קבוצות תיאטרון המעלה הצגות, מופעי מוסיקה, אנימציה ותצוגות אומנות.

הגלריה ברחוב בן דוסא במבנה יפואי רחב ידיים, מארחת עבודות של מתמודדי נפש מכל הארץ. העיסוק באומנות הוא מזור לחיבוטי הנפש של האומנים. העבודות המוצגות כוללות עבודות עדינות בחריטה רכה ומדוייקת, ציורי מנייטורות מרשימות בעוצמתן של ארנון שהציג לא פחות מ10 עבודות שהם רצף של עבודת נמלים, כל קו ופסיק ועיקול נרשם מעומק הלב לאורך שנים. פיסולי וודו כאלמנט לעבודה רוחנית הציג האומן רפי ימין. חיות אימתניות שהפכו למובייל וחיות צבעוניות. העיסוק באומנות הוא הכרחי עבורם, כמיים להלך במדבר.

ערב ההשקה  היפה לווה בנגינה ובשירה ממחלקת המוסיקה של עמותת כנפיים.

logo בניית אתרים