תערוכת יחיד  לוכדת Captures רחל פורטמן מנור/ ראובן שבתאוצרת :אילנה כרמלי לנר

חלל לאמנות  מגדל פרישמן 46 , תל אביב

הכניסה חופשית

 

  

בתערוכתה הראשונה "לוֹכֶדֶת /"Captures הביאה רחל  פורטמן מנור לידי ביטוי דרך היצירות המוצגות את אהבותיה משכבר הימים יחדיו, צילום טקסטורות וחומרים בשילוב עריכה דיגיטלית "התערוכה היא הגשמת חלום חיי, היא נבעה מתוכי מתוך חיי ומאהבתי לחומריים תעשייתיים, בנין ואסתטיקה." היא אומרת .

השקת התערוכה התקיימה ב7 לאוקטובר ונטלו בה חלק אורחים, חובבי אמנות, מבקרי אמנות, אוצרי אמנות, ובני משפחה.

אפשר היה להתרשם בהחלט מהמקוריות ששפעה מהעבודות. מהדיוק המעניין בין הנושא לזיקות שלו. סקרנות הנוכחים והאורחים בלטה היטב בתערוכה.

רחל היא יזמית בתחום פתרונות אפקטיביים והתייעלות בתחום הטכנולוגיות האקולוגיות לשימושים שונים, בתעשיה ובחקלאות.

ילידת חיפה.

היא נכנסה לתחום האומנותי בשנת 2008. באופן שהיא מתארת "כרגשי-אוטודידקטי", וחיים בצל אובדן של אחיה הבכור שנהרג כחייל.

בתערוכת  היחיד הראשונה שלה היא הציגה כ 23 עבודות שונות  שנעשו ברובם בתקופת הקורונה.

אפיונים בולטים שניתן היה להתרשם מהם בעבודות המיוחדות והמקוריות, היו הזיקה לנופים אורבניים נקודתיים, ומבוססי חומר, והשפעת הזמן על החומר.

למשל ניגודיות בין דרום תל אביב ונופיה האורבניים לבין הליטוש המצוי בחלקו בנופים האורבניים של צפון תל אביב.

סגנון עבודותיה הוא מודרני במובהק ועם זאת קשה לקטלוג מכיוון שיש בעבודות הדגשה על רגשותיה כאמן עם הבלטה של הצד האסתטי של קומפוזיציה והשימוש שלה  בצבעים הוא בגדר מזיגת כוונות הפונה לליבו של הצופה אבל ובעיקר מבטא את רגשותיה.

שתי עבודות מאפיינות בעיניה, הם:

הראשונה שצולמה ב2008, ששמה –"רוח ,שמש ,ים   וצדפים "רואים את השתקפות השמש על אדוות הגלים שנוצרו מהרוח,   וצדפים נשקפים דרך המים, עבודה שחומריה הם מהטבע, והכל אורגני.

השניה- "שחיקת הפח המרוג" משטח ברזל שצבועו הצהוב מתכלה.


האמנות של רחל פורטמן הוא אמנות מנכיחה ונוכחת המתמקדת בחומרים סביבתיים לכאורה סתמיים ובלתי חשובים שבעבודותיה של רחל הופכים להיות יצירות הנוגעות ברגשותיו של הצופה באופן בולט.

 

רחל מסתכלת, בוחנת וצופה דרך עיניה את הסובב אותה, החומרים והנופים האורבניים היוצרים ואוצרים חוויות וזיכרונות ויזואליים בעיניה. היא לוכדת תמונות, מתעדת בדרכה הייחודית את הלך החיים המקיף את כולנו אך נותנת זרקור ייחודי למה שהעין הרגילה לא בהכרח קולטת וזאת דרך עריכה דיגיטלית.

 

בתערוכה זו בוחרת  פורטמן מנור בחומרים שונים הקשורים לתכנון ובניין, שהינם כה קרובים לליבה וחלק אינטגרלי מחייה המקצועיים, להדפסת הצילומים: קרטון גלי, לוחות MDF, נירוסטה, נייר כותנה ופח מגולוון. 

Rachel Portman Manor

Rachel@magicrach.com

www.magicrach.com

Tel +972 54 2077725

שעות ביקור בתערוכה: כל ימות השבוע בין השעות :10:00-22:00

נעילה:30.11.2022

טואול - בניית אתרים