הספר פוטו מלחמה  בבית הנשיא/ דין לביא

הסופר והמשורר יהורם גלילי העניק לנשיא המדינה יצחק הרצוג את ספר השירים החדש "פוטו מלחמה", שזכה במענק מהקרן לעידוד יצירה של אקו"ם, וגם עותק מ"מחול התודעה והנפש" (גלילי הוצאה לאור) - ספרה החדש של הפסיכולוגית והסופרת נטע ענבר סבן. בפגישה השתתף שמואל גלילי, אביו של יהורם גלילי, שהגיש לנשיא הרצוג שיר מרגש שכתב לאחר הקרב בגבעת התחמושת שבו נלחם עם חבריו

הסופר והמשורר יהורם גלילי ממודיעין נפגש בשבוע שעבר עם נשיא המדינה יצחק הרצוג והעניק לו עותק מספר השירים "פוטו מלחמה" (חדרים - בית הוצאה לאור, עריכה ספרותית וניקוד: דרורית חן, איורים: גבי קזן). בפגישה, שנערכה בבית הנשיא בירושלים, השתתף שמואל גלילי, אביו של יהורם גלילי, שנלחם עם חבריו בקרב על גבעת התחמושת שבמהלכו איבד רבים מחבריו ובהם סגן יורם אלישיב ז"ל שיהורם נקרא על שמו.

גלילי, שזכה במענק שקל מהקרן לעידוד יצירה של אקו"ם עבור ספר השירים הראשון שלו, הצליח לסגור במהלך הפגישה עם הנשיא הרצוג כמה מעגלים חשובים בחייו. בחדר הכניסה לבית הנשיא הוא פגש שניים מלקוחותיו: מוטי זליקוביץ, מחבר הספר "שליחותי כדרך חיים", ומוטי לוי, מחבר הספר "פטריוטים מחוץ לגבולות". לאחר שעברו עם כל האורחים בדיקות ביטחוניות קפדניות.

לאחר מכן ניגש אליהם הנשיא הרצוג והזמין אותם ללשכתו המעוטרת בספרים רבים. בפגישה שוחח הנשיא הרצוג עם יהורם ועם אביו שמואל, שהעניק לו את השיר המרגש "חללים לאור קרני שחר" שכתב על הקרב העקוב מדם בגבעת התחמושת. הרצוג הפגין בקיאות רבה בפרטי הקרב על גבעת התחמושת ובשמות מפקדים שהשתתפו בו, ואף הצטלם עם השיר הממוסגר שהעניק לו שמואל גלילי.

לאחר מכן עלעל הנשיא בספר "פוטו מלחמה", שאל את יהורם שאלות לגביו, קרא כמה שירים והתעניין בשירים "פוטו מלחמה", "השבט אמר את דברו" ו"הזקנה מהמסדרון" ובאיורים הנפלאים של הציירת גבי קזן המלווים חלק מהשירים בספר.

הנשיא הרצוג הפתיע את יהורם לאחר שקרא את השיר "פרשת כפותיך", שאותו כתב לזכר נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס שאותו הכיר הרצוג במשך שנים רבות. השיר הולחן על ידי המוזיקאית יעל גרמן והוקלט על ידי הזמרת עירית דותן (עיבוד מוזיקלי של עדן רבין). הרצוג שאל אותי האם משפחת פרס קיבלה את השיר, ויהורם השיב שהוא עשה זאת כבר במהלך השבעה על פרס, כשדאג להעביר את השיר כשהוא ממוסגר. אז הרצוג עשה קיפול קטן בחלק העליון של העמוד שבו מופיע השיר לזכר פרס ואמר: "הנאום שלי לטקס השנתי לזכרו של שמעון פרס כבר מוכן. אולי אשתמש בשיר לנאום הבא שלי".

בסיום הפגישה העניק יהורם לנשיא הרצוג את הספר החדש "מחול התודעה והנפש", שאותו כתבה הפסיכולוגית והסופרת נטע ענבר סבן ויהורם ערך והוציא לאור בהוצאה לאור החדשה שלו "גלילי הוצאה לאור". הרצוג זכר היטב את שמה של נטע ענבר סבן מספרה הקודם "פסיפס אנושי", שנשלח אליו בתקופת הקורונה כשהוא שימש כיו"ר הסוכנות היהודית. הוא אף ביקש את כתובתה של נטע ענבר סבן על מנת שיכתוב לה מכתב הוקרה עבור ספרה החדש.

יהורם גלילי, שבימים אלו מוציא לאור מהדורה שנייה של ספרו "פוטו מלחמה": "בפגישה המרגשת עם נשיא המדינה יצחק הרצוג, שאותו אני מכיר כבר כמה שנים טובות, שהוכיח לי ולאבי שמואל ולכל מי שנפגשו איתו בהמשך שהוא נשאר אותו אדם חם ולבבי המתעניין בבני שיחו, במעשיהם, בעבודתם וכמובן נהנה מיצירותיהם הספרותיות ואף מפרגן להם בגדול בהמשך הפגישה איתו".

logo בניית אתרים