"חמישים גוונים של זהב"מתן סקופסקי מציג תערוכת יחיד בתיאטרון ירושלים/ דין לביא  

אוצרת התערוכה : ד"ר בת שבע אידה

פתיחה חגיגית : יום שלישי, 20.9.2022 בשעה 19:00:

תיאטרון ירושלים,רח' מרכוס 20

 

מתן סקופסקי: חמישים גוונים של זהב היא תערוכת יחיד ראשונה לאמן הצעיר המשלב מיומנות רבה בציור עם כישרון תיאטרלי. המילה 'זהב' שבכותרת מתייחסת לצבע היסוד שבו משתמש סקופסקי להכנת הקנבסי.  בשנתיים האחרונות, בתקופת הקורונה, יצא סקופסקי לצייר את ירושלים על כל היבטיה: מציורי נוף עד לפינות רחוב, כשלבשה חג או כששקעה בשגרת היומיום. ההשראה לצאת ולצייר בלב הרחוב באה מעבודותיו של הצייר הפיגורטיבי הנודע אנטוניו לופז גרסיה (נ. 1936). התוצר: חמישים ציורי שמן של ירושלים, המוצגים בתערוכה.

 

טכניקת הציור "אלה פרימה" ("רושם ראשוני") אפשרה לסקופסקי לצייר סצנה תוך מספר שעות בלבד. בטכניקה זו, הידועה גם כ"רטוב על רטוב", מניחים מספר שכבות של צבע בבת אחת מבלי להמתין עד שהשכבה הראשונה מתייבשת. הציירים האימפרסיוניסטים כגון מנה, מונה ודגה נהגו להשתמש בה כדי ללכוד את הרגע. בהתבוננות מקרוב בציורים ניתן להתרשם ממשיכות המכחול, מהשימוש המושכל באור וצל, כמו גם מהדיוק הרב בפרטים.

 

סקופסקי (נ. 1996, ירושלים), הלומד ב'סם שפיגל - בית ספר ליצירה קולנועית' שבירושלים, מתעד את תהליך היצירה במספר מצלמת וידאו. הוא מצלם את העשייה, את הנוכחים סביבו ואת ההתרחשויות בזמן אמת. קישור לחלק מסרטונים אלה באמצעות ברקודים המופיעים על גבי הכיתוביות שבצד ציוריו שבתערוכה מאפשרים לקהל הרחב חוויה אינטראקטיבית. סקופסקי גם לומד אצל איליה גפטר ב"מרכז לאמנויות הציור" שבתל אביב. את עבודותיו מלווה תחושת מיידיות ותשוקה המזמינה את הצופה להתהלב יחד עם האמן.

התערוכה מתן סקופסקי: חמישים גוונים של זהב תתקיים באכסדרת מיילס מ. וגיטה שרובר בתיאטרון ירושלים בין התאריכים 14.9-30.11.2022. כל התערוכות בתיאטרון פתוחות לקהל הרחב ללא עלות.

שעות ביקור בתערוכה:

ימים א'-ה 16:30-21:30

יום שישי : 15:00-12:00

מוצ"ש עד 21:30

האמן בפייסבוק: Matan Sacofsky

 

logo בניית אתרים