על הסרט הפולחן/ ראובן שבת

בימוי: מייקל הפסטרום 114 דקות

כמעט כל סרט שבו נוטל חלק אנטוני הופקינס הוא בבואה משכנעת מאוד לצורך האנושי במסתורין קר, אפל, דמוני לעיתים שיש בחיים.

הפולחן הוא סרט טוב למדיי.

יש בו אלמנטים של מסתורין מיסטי. דמוניות של שטן ושדים. הרבה נצרות מגוננת( קתולית כמובן) ותשובות סופיות די נחרצות אולי בנוגע למהויות הטוב והרע הסמוייים  בעולמנו.

תלמיד כמורה צעיר (קתולי), מתלבט הרבה בנוגע לעתידו. הוא מגיע ממשפחה של קברנים אדוקים ולכן האמונה חדורה בו ממילא מלכתחילה.

כך, הוא נשלח לאיטליה, להשתלם בלימוד של גירוש שדים( המצוי מעיקרו יותר באמונה הקתולית), על ידי  אדם שהוא מומחה הבקי מאוד בתחום,שהוא ספק קתולי נאמן, ספק מעין מכשף אפל.

ומכאן ואילך מתחילה עלילה עוצרת נשימה שבה הכומר הצעיר לומד ממורהו ( אנתוני הופקינס) את דרכי ההתמודדות, המלווים בקשיים, באימה, בהתלבטויות רבות. כולל פגישה כמובן עם השד רב העוצמה בעצמו.

כל זה על רקע יופיה המיוחד של רומא, ועם זאת, בתווך זהו יופי אפל, מלא בסממנים של שטניות, שדים ושדות, המוליכים ומוליכות אל ההרס דרך הפיתוי המיני, והרס הגוף והנפש כאחת.

הפולחן הוא סרט די טוב. נאמר-עונה על הצפיות בהחלט.

נאמר-80% מכך קשור בוודאי למשחקו המעולה של אנטוני הופקינס ומאידך גם שאר השחקנים לא רעים בכלל.

ההמלצה לצפות בו היא כללית אבל גם ממוקדת.

מי שאוהב סרטים על דמוניות, התלבטויות אמונה, התמודדות מיסטית ומסתורית בין טוב לרע, ימצא בו הרבה עניין טוב.

מי שאינו מתחבר לדברים אלו-הסרט אינו בעבורו.

מומלץ הרבה ובהחלט.

 

 

שחקנים / שחקניות אנטוני הופקינס  קולין אודונגו  סיארן הינדס  ראטגר האוורד  אליס ברגה  טובי ג'ונס  פרנקו נרובמאי/ת מייקל הפסטורםהפקה תסריט: מייקל פטרוניהפקה: בו פלין, טריפ וינסוןצילום: בן דאביסעריכה: דויד רוזנבלוםמוסיקה: אלכס אפס

logo בניית אתרים