צילום: רועי קנבסקי 


אירוע השקה חגיגי לספר "דרך הבטן" של עדי זוסמן/ עדן שפילמן


ביום רביעי, 17/8/2022, התקיים באולם "מיי קמפוס"  ערב השקה לספר " דרך הבטן" .

היה זה ערב שהפעים וריתק קהל רב שכלל אנשי טיפול מתחום: הרפואה, התזונה, הפסיכותרפיה, הרפואה הסינית ועוד. כמו כן  עמיתים, קולגות, צוות דרך הבטן,  מטופלים/ות, מודרכים/ות, מתמודדים/ות שהגיעו לחגוג את אירוע ההשקה לספר המייצג גישה פורצת דרך ומחוללת שינוי בתפיסות הקונבנציונליות ותומך באינטגרציה בין רפואות וראייה המחברת גוף-נפש.


את כל הטוב הזה מביאה לעולם עדי זוסמן RD  המייסדת והמנהלת של  מרכז "דרך הבטן" לבריאות מערכת העיכול והיא  בעלת ניסיון של מעל 30 שנה בתחום.


 עדי הנחתה בחן, הומור ובמקצועיות רבה את ערב ההשקה . ספר, שמנגיש את הדרך עבור אנשים שרוצים להגיע לחיים בריאים ומאושרים עם ולמרות מחלתם.


כמו כן גם לאנשי טיפול המבקשים לגלות דרכים נוספות להעמיק בהן או לסייע למטופליהם. הספר המעוצב בכריכה רכה המביאה אנרגיה של חיים בצבעי הטבע ובו תמונתה של עדי המזמינה את הקוראים והקוראות להיכנס פנימה ולמצוא מענה, סיפורי השראה, מחקר וידע עכשווי המשלב דיסציפלינות שונות וכל זאת בשפה מובנת השזורה בהומור.


הספר נמכר כבר במאות עותקים ומתורגם בימים אלו לשפה האנגלית הוא הראשון מסוגו שנכתב ע"י תזונאית קלינית ואישה שנר לרגלה היא אהבת האדם.


סקירה זו מזמינה אתכם/ן לסיור מרתק  בתחנות הערב המשמעותי והקסום בו נפתחו בחמימות ובנדיבות הלב דלתות אולם "מיי קמפוס" להשקת הספר "דרך הבטן".

הקהל הרב שהגיע נהנה מקבלת פנים מענגת בריחות ובטעמים שהתפזרו באוויר טבולים בשיחות נפש, דיונים, חיוכים וחיבוקים. הנוכחות הקסומה של עדי חיברה בין כל הנפשות. ובאהבה והתרגשות חתמה על כל ספר עם הקדשת הלב.

נשאו  דברי פתיחה המו"ל דורון  קריספין  (מדיה 10) ויניב זייד הרואים בספרה ובפועלה של עדי חשיבות ושליחות גדולה לעזור לאנשים עם בעיות מעיים, קרוהן, קוליטיס ועוד. הבשורה המשמחת שעדי הינה חלק  מ״נבחרת הסופרים״ שתטוס לפרנקפורט באוקטובר השנה להשתתף בתערוכת הספרים הבינלאומית העולמית.דבריה של ד"ר יוליה רון, רופאה גסטרואנטרולוגית בכירה - מומחית למחלות מעי דלקתיות, שמו זרקור משמעותי הרואה בגישה של עדי זוסמן כמובילת השיטה האינטגרטיבית בישראל ועל היעילות ההולכת וגדלה בשימוש מושכל בגישה זו במיוחד בכל הנוגע לטיפול התומך בבריאות ובאיכות החיים של המטופלים הסובלים ממחלות דרכי העיכול. "מה שפעם התנהל 'מתחת לרדאר' נכנס היום יותר ויותר לקונצנזוס" (מתוך דבריה בספר).

החלמה בחריזה – עדן שפילמן, משוררת : ניתנה לי הזכות לספר על תחילת הדרך בה הגעתי לעדי על סף מוות ועל ראשיתו של תהליך טיפולי ארוך, משותף ומטלטל בו יצרנו הסכמות חדשות בהן ניתן מקום לריפוי הנפש. נגעתי ברגעי האור שהחלו עם הביס ומהנשימה הראשונים בקליניקה, בנשימה משותפת תחת שמיים ועד הוצאת ספר שירה העוסק בריפוי, מיניות, נשיות, אכילה ומורכבויות בטיפול. עוד על המסע המרתק שעברנו, תוכלו לקרוא בספר בפרק 4 "כמה אמונה יש לכם להבראה?"אויר ונשימה מלאו את האולם ונגעו בכל נפש בשירתה של הילה מעוז, דיאטנית ומטפלת של "דרך הבטן" וזמרת. הילה סיפרה מעט את סיפורה המעורר השראה מהמפגש הראשון שלה עם עדי זוסמן  ועד שהתקבלה לעבוד כדיאטנית בכירה בדרך הבטן (רק אחרי שהגיעה לרמיסיה מלאה עם הקוליטיס שלה). הילה בשירתה הקסומה ובקולה המלאכי השרתה עונג והתרגשות שהתפזרו בין כולנו והתאחדנו יחד בשירת הנשמה. 

הרצאתה המרתקת של עדי זוסמן "ממצאים מדעיים חדשים על השפעת מזון מערבי וים תיכוני על חיידקי המעיים על הבריאות הפיזית והנפשית" סחפה את הקהל להקשבה מלאה. בשפה בהירה והומור הביאה עדי מחקרים, גרפים והמלצות שכבר יהיה ניתן ליישום למען בריאות הגוף והנפש שלנו. מעוררת השתאות יכולת ההסברה, ההכלה וההקשבה של עדי לשאלות האישיות שהגיעו מהקהל והמענה הרגיש שנתנה.

בהקשר הזה מצטטת משפט מעורר מחשבה מתוך הספר: "נא להכיר בעובדה: אנחנו לא לבד בתוך הגוף שלנו". תוכלו לקרוא על המארג המופלא של המיקרואורגניזמים והקשר למחלות מערכת העיכול בפרק 3 בספר.הכוכבת הענקית של הערב הייתה אלה קנבסקי, אשר עלתה במופע סטנדאפ מקורי: "איך זה לגדול עם אמא דיאטנית?" אני מודה ומתוודה שכל הערב חיכיתי לרגע שבו אלה תעלה ותגיח על הבמה כמו שרק היא יודעת להביא את החיים באופן המאפשר לצחוק ולהרגיש יחד.

אלה חשפה בגילוי לב רגעים משפחתיים משותפים מחייה, בלי פילטרים ומבלי לחסוך בפרטים עסיסיים שהניעו את מיתריי הצחוק שהתגלגל והציף את האולם בצלילים ובגלים של קסם. אלה הותירה בכולנו טעם של עוד והביאה הרבה אור ואנרגיה טובה לבטן שלנו. (המלצה ממני חפשו היכן אלה מופיעה ולכו להנות).והכיבוד? עמד בכל הסטנדרטים של עדי ו"דרך הבטן" וכלל מגשי פירות, ירקות טריים ואפויים, אגוזים, מים ומשקאות חמים. ללא בורקסים או משקאות מוגזים, המזיקים לבריאות הבטן.יצאנו נרגשים, בידיים מלאות עם ספרים חתומים, אסופים ברוח האופטימיות, הריפוי והאהבה.

ומכאן נשלח את ברכת הדרך להצלחה והנאה לעדי זוסמן היקרה עם ספרה 'דרך הבטן' שמביא אור וריפוי לעולם.

ניתן להשיג את הספר בחנויות: 'סטימצקי' ו'צומת ספרים'

לרכישת הספר דיגיטלי או פיסי במשלוח  https://www.tiktakti.co.il/catalog/adi-zusman/belly-way/#p=I

קישור למרכז דרך הבטן הכולל מידע רב, דרכי טיפול ומתכונים  https://belly-way.co.il/

 

הכותבת: עדן שפילמן מאובחנת עם קרוהן מגיל 6

משוררת ומחברת ספר השירה: "חיה בכל עונותיה".logo בניית אתרים