קונצרט סיום תל-חי כיתות אמן בינלאומיות לפסנתר/ ורדה שפין גרוסתל-חי כתות אמן בינ"ל לפסנתר הן בעלות מוניטין בינלאומי ומהמובילות בתחומן בעולם, שמטרתן קידום פסנתרנים, כשרונות צעירים מצטיינים בתחום הנגינה בפסנתר, ובהדרכת מורים בעלי שם עולמי ע"מ ליצור כיתות אמן מקצועיות וברמה בינלאומית.במהלך כתות האמן, המתקיימות במדרשת בן גוריון, שדה בוקר, מקום קסום כשלעצמו,  מעבירים המורים בכל יום שיעורים פרטיים לפסנתרנים הצעירים, בכל ערב מתקיים קונצרט בהשתתפותם או קונצרט מיוחד בהשתתפות מורים ואמנים אורחים,וכן תחרויות נגינה. בנוסף על הפרסים הכספים, הזוכים בתחרות מוזמנים להופיע כסולן/סולנית עם תזמורות ידועות.השנה השתתפו בכיתות האמן  כ 100 פסנתרנים ופסנתרניות צעירים ומחוננים ומ -22 מדינות מכל רחבי תבל ( ישראל, איטליה, ספרד, אוקראינה, פולין, פינלנד, דרום קוריאה, סרביה, סין, ארה'ב, רוסיה, יפן, אינדונזיה, צרפת, בלרוס, הרפובליקה הצ'כית, הולנד, קרואטיה,שוויץ, מקסיקו, בריטניה, אוסטרליה).

ערב הגאלה התקיים במוזיאון תל אביב לאמנות, 18 באוגוסט 2022.כיתות האמן התנהלו השנה בסימן 100 שנה לפנינה זלצמן ז"ל (1922 – 2006), הפסנתרנית והמורה, כלת פרס ישראל, שכונתה "הגברת הראשונה של הפסנתר בישראל" שליוותה את הפרויקט מאז היווסדו והעמידה מדי שנה תלמידים רבים מוכשרים ומצטיינים.מאז שנת 2008  תל-חי מעניקה פרס לזיכרה לתלמיד המצטיין של כתות האמן.

כתות האמן הבינ"ל לפסנתר, נוסדו ב 1992 ע"י הפסנתרנים : מרינה בונדרנקו ז"ל (אחד הפרסים נושא את שמה), ועמנואל קרסובסקי.שהוא גם מנהלה המוסיקלי עד היום של הסדנה יחד עם ויקטור דרביאנקו.גב' שרה להט יו"ר העמותה אומרת: "לפני 20 שנה הבטחתי למרינה בונדרנקו, ממיסדי תל-חי ערב מותה, שאשמור על כיתות האמן. מרינה אני מקיימת את הבטחתי! אני שומרת על כיתות האמן פה למטה ואת שומרת עלינו מלמעלה"

בדברים שנשאה גב' שרה להט הציגה את הנגנים כמובילים במצוינות בכל העולם והתנצלה שהקונצרט יתארך כי יש פסנתרנים מצטיינים רבים.. ואמנם 12 הנגנים עלו בזה אחר זה התישבו אל הפסנתר ולאחר רגע של שקט וריכוז עצמי עמוק הפליאו לנגן שוברט, שומן, ליסט, שופן ,ראוול, לוטוסלאבסקי, בטהובן, גרנדוס, פרוקופייב, ברמה טכנית גבוהה, סוחפת ווירטואוזית, דרמטית או מרחפת על פני הפסנתר. לפעמים נשמעה נגינה מכושפת , כרחש גלי הים (יוג'ין סונג ,דרום קוריאה)לסיום הערב ,ניגן אלכסנדר גבריליוק (אוסטרליה), זוכה פרס ראשון בתחרות רובינשטיין, שהשתתף השנה לראשונה בצוות המורים בכיתות האמן והתחושה היתה שהוא מתנה אהבה עם הקלידים.


חגיגה נהדרת לאוהבי המוסיקה בכלל ואוהבי הפסנתר בפרט.

.

 

 


 

טואול - בניית אתרים