תכנית "מאוחדים למען זכויות אדם" והמרכז לסיינטולוגיה ישראל

ביום נלסון מנדלה/ דין לביא

פעילי "מאוחדים למען זכויות אדם", אורחים מכובדים ופעילים חברתיים התכנסו במרכז לסיינטולוגיה ביפו כדי לציין את יום נלסון מנדלה של האומות המאוחדות, ברוח דברים אלה מארגון אונסק"ו: "הצטרף אלינו לחגוג את חייו של מנהיג שחזונו שינה את המאה העשרים ועזר לעצב את המאה העשרים ואחת. רגע עבור כולנו לחדש את המחויבות שלנו לערכים שהיוו השראה עבורו: נחישות בלתי מתפשרת; מחויבות לצדק, לזכויות האדם ולחירויות בסיסיות; אמונה עמוקה בשוויון ובכבוד של כל אישה ואיש; מעורבות בלתי פוסקת בדיאלוג ובסולידריות חוצי גבולות. נלסון מנדלה היה מדינאי דגול, לוחם שוויון ללא חת, האב המייסד של השלום בדרום אפריקה."

האירוע נסוב סביב הרצאה מיוחדת של ד"ר ספיר הנדלמן, חתן פרס פיטר בקר למחקרי שלום וסכסוכים ומייסד עמותת "מחשבות של שלום", אשר דיבר על גדולתו של נלסון מנדלה ולקחים לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

ספיר הנדלמן עשה פוסט דוקטורט והיה עמית חוקר באוניברסיטת הרווארד, שימש כפרופסור אורח באוניברסיטת ווין בדטרויט, הרצה באוניברסיטת תל-אביב וכיום הינו ראש החטיבה ל-’לימודי קונפליקט וניהול משברים’ במכללה האקדמית אחוה. הוא פרסם ספרים ומאמרים בנושאים של מחקרי שלום וסכסוכים – ובכללם על הסכם השלום בדרום אפריקה – והוביל ‘קונגרסים ישראלים-פלסטינים למו”מ’ באוניברסיטאות מובילות בארה”ב ובקנדה, בחדרי כנסים בישראל ובשטחי הרשות, ובמרחב הציבורי הפתוח בירושלים ובת”א.

עוד נכחו נציגים מכובדים מההנהגה של הקהילה האפריקנית בישראל, נציגי קהילת העבריים, נציגי הפדרציה העולמית לשלום, מתנדבי תכנית מאוחדים למען זכויות אדם, פעילים חברתיים מיפו ואנשי עט וספר.

דובר המרכז לסיינטולוגיה, ספי פישלר, הציג באירוע את חומרי התכנית החינוכית "נוער למען זכויות אדם", הגדולה מסוגה בעולם, הבאה ללמד ילדים, בני נוער ומבוגרים בכל הגילאים על עקרונות ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם.

 

logo בניית אתרים