על הקלידוסקופ האישי של האמן חביב האוספטר/ דין לביא

 

העבודות האקלקטיות של האמן חביב האוספטר הן אינטואיטיביות ומופשטות בעת ובעונה אחת. "ניתן למצוא מידה וביטוי מובהקים לשימוש שלו בצבעים ובמשיכות מכחול לא שגרתיות ודינמיות. "

 

באיזה גיל התחלת ליצור?

התחלתי לייצור בגיל צעיר מאוד בעיקר רישום וציור בעיפרון. עם השנים התחלתי לצלם במצלמה הישנה של אבא שלי ואפשר לומר שאני מצלם כל החיים וכל הזמן. הרצון והבעירה לצייר קיננה בי במשך שנים ומסיבה לא ברורה לא עשיתי כלום בכיוון עד שבשנת 2006 קיבלתי מאשתי ליום ההולדת כן ציור קנבס וצבעים שעמדו בסלון במשך חצי שנה עד שחשתי את הצורך לקפוץ למים ומאז הספקתי להציג את ציורי גם בארץ וגם בתערוכה קבוצתית גדולה בגלריה "אגורה" בצ'לסי ניו יורק.

מהם מקורות ההשראה שלך?

המקורות שלי הם הכי ספונטניים, זה להסתובב ברחוב עם מצלמה או הסלולארי ולהנציח את הסביבה אם זה אנשים מעניינים, ארכיטקטורה ובכלל כל מה שקורה במרחב האורבני. הציור הוא אינטואיטיבי ניסיוני, הציור יכול להתחיל בכיוון מסוים ובסיומו הוא יראה לגמרי אחרת, זה מן תהליך שלי עם עצמי עד שהעבודה נראית נכונה ומדויקת לי.

מהם הנושאים שאתה מעדיף להתמקד בהם כיום  ומדוע?

כמו היצירה שלי כך גם הדמיון והגישה שלי לדברים, לא קיימים נושאים מסוימים, מי שיתבונן בציורים שלי יבחין בקשת הסגנונות שבכולן עובד חוט שני המאפיין את סגנון הציור שלי. אני מנסה ומתנסה כל פעם בטכניקה חדשה, מחפש את העניין לתת ביטוי לנפש שלי ולחוויית הצפייה שלי בעבודה המתגבשת וקמה לתחייה.

 

מהן התגובות של הסובבים לך על היצירות שלך?
התגובות תמיד מפתיעות ומרגשות, כל מתבונן רואה ומגלה בעבודות שלי דברים שלפעמים גם אני לא הבחנתי בכך שייצרתי אותם. כל מיני דימויים בתוך שכבות הצבע והטקסטורות. הדבר קורה לפעמים גם בצילומים שהם צילומים ספונטניים ולא מבויימים כך שהתבוננות ממושכת מגלה לצופה וגם לי דברים התמונה שברגע הצילום לא היו נגלים לעיני. התגובות תמיד מפרגנות בעיקר למי שמכיר אותי מהעולם המקצועי שלי ולא מאמין שאני האמן מאחורי הציורים והצילומים שלי.

 

עם איזה אמנית/אמן היית רוצה לשבת לקפה?

ליאונרדו דה וינצ'י. אדם רב גוני, גאון, שבתקופה שלו היצירה הייתה בתחרות עם ענקי אומנות נוספים ושלו תמיד בלטה מעל כולם.

איזו יצירה  שלך אתה הכי אוהב?

לכל יצירה יש מקום בלב ואהבה שונה, הציור שלי חופש מוגבל restricted freedom היא בעלת אמירה וסגנון אחר, מזכירה קצל אלמנטים מהעבודות של רוטקו כאשר במרכזה פיסת שמיים מוגדרת ומוגבלת ובתוכה להקת ציפורים.

באילו גוונים וטכניקות אתה יוצר ולמה בחרת בהם?

כל ציור זוכה לכל הגוונים והצבעים האפשריים, הטכנקיה מערבת מברשות מכחולים שפכטלים וגם שיטת העבודה מגוונת תוך שימוש בצבעי אקרילי המאפשרים גמישות ונוחות בעבודה. שילוב הטכניקות מייצג את מצב הרוח והתחושות שלי ברגע שאני יוצר.

מהי הגשמה מבחינתך? ומהן שאיפותייך לעתיד?

ההגשמה מבחינתי היא היכולת להעביר לקנבס את מה שאני רואה וחש בדמיון ובנפש. זו השפה הפנימית שלי שאני מביא לצופה כדרך לתקשר אתו, לומר לו מה אני מרגיש ורוצה להעביר לו. השאיפה המרכזית היא לשנות את המימון בין העיסוק המרכזי שלי שהוא מקור פרנסתי ולתת ליצירה מקום ומשאבים גדולים יותר שתמורה בצידם.

תערוכת היחיד תתקיים בין התאריכים : 2.8-30.9.2022

בחלל הכניסה של מגדל פרישמן 46 , תל אביב

הכניסה חופשית

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים