אורטוריית "הרצח הראשון עם תזמורת הבארוק ומיתר אופרת סטודיו/ דין לביא

במסגרת שיתופי הפעולה הייחודיים של תזמורת הבארוק ירושלים ומיתר אופרה סטודיו, תביים שירית לי וייס את האורטוריה הדרמטית Il Primo Omicidio – "הרצח הראשון" מאת אלסנדרו סקרלטי שנכתבה בשנת 1707, שמציירת את הסיפור התנ"כי על קין והבל בצבעים עזים ומעצימה את התככים, הרגשות, הקשיים והכאב עמם התמודדו הגיבורים הבראשיתיים, שחתומים על פרשיית הרצח הראשונה בתולדות האנושות.

ההפקה הבימתית יוצאת הדופן מעמידה במרכז משפחה לא מתפקדת שירדה מגדולתה. ההורים, שמתקשים להתאושש מטראומת הגירוש מגן העדן, חיים כשצל כבד של אשמה מעיב על חייהם. ילדיהם, שמנסים לסגל את עצמם לשגרת החיים בעולם החדש שאליו הושלכו, פועלים בתוך העלטה הזו ומנסים לתמרן בין רגשותיהם המתוסבכים של הוריהם לצרכיהם כמתבגרים בתוך תא משפחתי שחווה טלטלות. במקביל נאלצים האחים להתמודד זה עם זה: הבל הקטן והמוצלח, האהוב והמוערך, ולעומתו קין הבוגר, שנראה כאילו דבר לא מצליח לו בחייו ותמיד צריך לחיות בצל האח הצעיר שמתעלה עליו.

הרקע הזה מוביל את הגיבורים לשלל התנהגויות קיצון, חלקן גובלות בחייתיות, שמאירות את הסיפור המקראי באור חדש, המשתמע מהליברטו הפסיכולוגיסטי שנכתב אודות "המשפחה הראשונה" – האבטיפוס המקראי שהיווה מודל בראשיתי להתנהלות משפחתית לאורך הדורות.

 

 

"הרצח הראשון" מאת תזמורת הבארוק ירושלים:

יום א', 19.6.2022 בשעה 20:00 – ימקא הבינלאומית ירושלים"

יום ג', 21.6.2022 בשעה 20:00 – אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב

יום ד', 22.6.2022 בשעה 20:00 – משכן לאמנויות, נס ציונה

 

טואול - בניית אתרים