עם צלילי לאור,על  האמא שחולמת להיות מעצבת זכרונות ילדות / דין לביא

צלילי לאור, מחברת הספר "האמא שחולמת להיות מעצבת זכרונות ילדות" ומנחה סדנאות טיפול מרתקות, יוצאת לאור עם ספר חדש וסדנה חדשה עבור הורים מכל צבעי הקשת.

"אותו רגע, שבית ילדותי, הבית של אמא שלי. מלא בילדים מהמושב, שכולם אוכלים, מחובקים ויש להם מקום. אני דווקא מרגישה אי נוחות כשרואה את הפירורים של העוגה שהם משאירים על הספות, וסימני בוץ על הרצפה, אני מחליטה שאני לא אהיה ככה". חלקה עמנו צלילי את הרגע המכונן היותר בחייה, בראיון אישי למו"ל, נתנאל סמריק.

 

צלילי מגדירה את מקצועה והווייתה כעבודה של נתינה, כמו אמא שלה ז"ל שעל מצבתה נכתב: "אישה שכולה לב", היא הלכה בעקבותיה אך בניסיון לשפר וללטש את הערכים החיוביים והאוהבים הללו.

 

המסר העיקרי שלקחה מלכתה של אימה המנוחה, היה שמי שנותן לאחרים, חייב לדעת לתת גם לעצמו. הנתינה הטובה ביותר מגיעה ממקום של מלאות וסיפוק עצמי, ולא ריקנות וחוסר ערך עצמי. כך צלילי מספרת לנו ולעולם את הסיפור הייחודי והמרגש שלה.

 

"את האמא שאני בעצמי, הבנתי רק בשנים האחרונות כאשר נחשפתי למרחב מודעות. ושם למדתי שאי אפשר לנתק את האמא שאני ממי שאני בפנים. ובשביל לעשות את החיבור הזה, צריך למצוא את מי שאני בפנים. להתחבר אליה, לאהוב אותה, לקבל אותה, לתת לה לפני שהוא נותנת לאחרים." חלקה עמנו צלילי המרוגשת רגע נוסף משמעותי שגרם לה לשינוי משמעותי בחייה. מהפך בדרך ההורות שלה ובהתייחסות האישית שלה לילדיה.

 

צלילי הוא מטפלת מוסמכת בתפיסת המטאיזם – פילוסופיית חיים מעשית המשקפת את הדרך שבה הלא מודע מנהל את חיינו. זו הדרך הפרטנית שלנו להתבונן במה שמפעיל אותנו, "מאחורי הקלעים". הסדנה החדשה והספר מאפשרים לכולנו להתבונן ולזהות את הדפוסים הלא מודעים ולהפוך אותם למודעים.

 

התהליך שצלילי עברה הוא תהליך מסקרן, והוא בנה את עצמותיה לשלב בו היא יכולה ושמחה לשתף אחרים בידע שצברה ולהנחות את המשתתפים בסדנאות וההרצאות וכמובן את הקוראים בספר, כיצד לבצע את ההתבוננות הפנימית בצורה הכי מדויקת שאפשר ולהעלות את הדפוסים הללו לפני השטח כדי שנהיה מודעים לפעילות המוחית הנסתרת של כל אחד ואחת מאיתנו.

 

"תמיד עסקתי בהורות, באימהות. הראשונים ששיקפו זאת עבורי, את התפיסה הזו, אלו הילדים שלי". ואלו יכולים להיות הילדים והנכדים והנינים של כל אחד ואחת המעוניינים לחשוף את עצמם לדרך חשיבה חדשה.

 

שאלנו את המו"ל של בית ההוצאה לאור הבינלאומי קונטנטו נאו, נתנאל סמריק, על חווית הריאיון לקראת הסדנה החדשה המבוססת על סיפור חייה ולימודיה של צלילי לאור, הוא אמר לנו כי: "מדובר בעלמה מעוררת השראה, אופטימית עם לב ענק שיכולה להעצים אימהות ואבות, סבים וסבתות, בזכות לב גדול, חיוך רחב, וארסנל כלים יוצא דופן".

logo בניית אתרים