על באה מאהבה עם לימור ברנע/ נתנאל סמריק


עלמה על כסא גלגלים ממונע, רישיון נהיגה, כוכבת ריקודי עם, אמא לילדה רגילה שבחרה להתגרש מבעל המהלך על 2 רגליים, להיכנס לאפליקציית הכרויות ולפגוש את הפתעת חייה - ממנה ניצלה ממש ברגע האחרון


 מהי מוגבלותך ואיך למדת להתנהל איתה?

"כבר מינקותי, אמא שלי הבחינה כי אינני מרימה את הראש והידיים ככל שאר הילדים בקבוצת גילי. בגיל שנה וחצי, אחר התרוצצויות רבות בין רופא אחד למשנהו, גילו את המחלה – חולשת שרירים.

הרופאים הצהירו בפני אמא שלי כי לא אוכל ללכת לעולם, אך אני לא ויתרתי. הלכתי לטיפולי פיזיותרפיה ושנה וחצי לאחר גילוי המחלה, התחלתי ללכת עם הציוד המתאים והמדויק עבורי.

המחלה לעולם לא עצרה אותי, אני עובדת ברשת מלונות יוקרתית, רוקדת ריקודי עם, אם לבת שהולכת וצועדת רגיל בשבילי החיים ושורדת של מערכת יחסים מתעללת. כל הרגעים המטלטלים שחוויתי בחיי עיצבו אותי והפכו אותי למי שאני כיום, ואני גאה בכך מאוד ומתכוונת להמשיך במסעות המרתקים שלי לתמיד."


עד כמה המוגבלות השפיעה על מהלך חייך?

"כמובן שהקשיים הפיזיים הם התמודדות יום יומית הנראית לעין, אך ישנם גם קשיים מנטליים. בין אם במגזר העבודה או במגזר הרווקים/רווקות, זה דבר שלא ניתן להתעלם ממנו. אני תמיד מגדירה את עצמי באתרי ההיכרויות בצורה מדויקת וכנה, הגברים שאני פוגשת יודעים הכל מראש, אין סודות. כאמור, אני עדיין מצליחה לעבוד ולפרנס את עצמי ברשת מלונות יוקרתית, חשוב שהמקומות שאני מגיעה אליהם יהיו נגישים. לא רק עבורי, עבור כל אחד ואחת מאיתנו שזקוקים לכך."


 איך הגעת משיתוק לריקודי עם זה ה'אנר שהוא גם מאוד רומנטי וזוגי?

"באף היבט בחיי אני לא נותנת למוגבלות הפיזית שלי להוות מכשול לעשות דברים שאני רוצה ובעלת תשוקה אליהם. בהרצאה החדשה שאני משיקה, שכל מטרתה להעצים נשים שיש להן דרמה גדולה בחייהן כיצד לתפוס פיקוד על החיים האישיים שלהן, היא כמו ריקוד. ניתן לרקוד לבד, ניתן לרקוד עם עוד בן אדם וניתן לרקוד ריקודי עם כמו כולם, למרות הקשיים.

אני נמצאת במסע היכרות מתמיד, לעד מחפשת מערכות יחסים כנות, נכונות ומעצימו – בין אם מערכות יחסים חבריות ואפלטוניות לבין מערכות יחסים רומנטיות. אני לומדת ריקודי עם יחד עם כמה אנשים נוספים, חלקם רוקדים עם שתי רגליים וחלקם על שני גלגלים, וזה תמיד מרגש להכיר פנים חדשות."


היית אומרת שאת צמאה לאהבה או בררנית?
"אני מאמינה ששני ההיגדים הללו לא סותרים אחד את השני. אני צמאה לאהבה, תמיד ידעתי שאתחתן עם גבר רגיל וכך עשיתי, ועל אף שמערכות היחסים הזו נגמרה, למדתי ממנה הרבה מאוד ונולדה לנו בתי המקסימה. לאחר מכן, נקלעתי למצב מטלטל מאוד גם עם מערכת יחסים מורכבת ומתאגרת שהסתיימה רק לאחר פנייה לרשויות החוק.

לא התפשרתי על גבר שלא התאים לי בתחילה, והייתי אמיצה מספיק לחתוך את הקשר הרעיל שחוויתי שגרם לי לסבל גדול ונתק קשה מהמשפחה שלי למשך שנים. אני בררנית במקומות הנכונים, אינני מוכנה להגיע למקום של פשרות על עקרונות חשובים אצלי. "


נכה זה מקום שהוא פגיע-האם גברים או בכלל ניצלו את זה?

"לצערי הרב, זה אמירה נכונה מאוד. ישנם הרבה אנשים רגישים, כנים שמוכנים להושיט יד לעזרה בצורה נכונה ומכבדת, אך מאידך ישנם גם אנשים רעים שרק מחפשים לנצל ולהשיג את המטרות האישיות שלהם. גברים מסוימים רואים את המוגבלות והקשיים הפיזיים וחושבים שהם יכולים לקחת את זה למקום שאינו ראוי.

אני חוויתי במשך שנים חוויות עוצמתיות ביותר במערכת יחסים שבדיעבד התגלתה מבחינתי כרעה, רעילה ומתעללת עם בן זוג לשעבר. זה היה מקום מאוד לא פשוט עבורי שנאלצתי לצאת ממנו במלחמה בשיניים ואפילו לפנות לרשויות אכיפת החוק על מנת לסגור את הסיפור אחת ולתמיד. ויתרתי על המשפחה שלי במשך שנים, אך לעולם לא שוב. הם חשובים לי יותר מדי."


מאיפה שמחת החיים?

"אני שמחה להעצים ולסייע לאנשים אחרים, אני שמחה שאני מצליחה לחוות חוויות מרגשות בעולם הזה ולהשיג תחושת סיפוק למרות המוגבלות שלי. הייתי יכולה לוותר אך החלטתי להילחם על החיים שלי, על האהבות שלי, על התשוקות שלי, על הרצונות שלי.

אני אוהבת לפתוח ולשטח את סיפורי וסגור ליבי לקהל הרחב, לעורר בהם השראה ולעשות שינוי משמעותי בעולם הזה. אם רק אדם אחד יחליט לשנות את חייו לטובה, לקחת את המושכות לידיים שלו לעל אף כל הרעש שמסביב, לאחר שישמע את הסיפור שלי, אני אדע שעשיתי את התפקיד שלי ויהיה לי חיוך גדול מאוד על הפנים. מעשים טובים וקארמה חיובית תמיד חוזרים לנותן שבעתיים, זו מנטרה שאני הולכת על פיה כל חייה ומקווה להעביר אותה הלאה."

 

מאיפה האומץ להיפגש עם גברים באתרי היכרויות ולרצות עוד?
"כל הווייתי וחיי מושתתים על אומץ: אומץ לנסות ללכת בגיל צעיר למרות שכל הרופאים שללו את האפשרות הזו על הסף, אומץ להתחבר לגברים רגילים ובריאים ולשים את עצמי במקום פגיע ורגיש על מנת לקבל אהבה חזרה. הבסיס האנושי של כל אחת ואחד מאיתנו זו אהבה, זה הכוח ואנרגיה שמניעים את העולם הזה. זה לא שונה עבורי בשל המוגבלות שלי. נפשות תואמות זה ביטוי שאני חושבת עליו הרבה, מקווה ומצפה למצוא את הנפש התאומה שלי שיבין אותי, יכיל אותי ויקבל אותי בדיוק כמו שאני."


על מה ולמי מיועדת ההרצאה ומהם מסריה?

"ההרצאה מיועדת לכל אדם שיפנה אליי ומעוניין להקשיב לסיפור מעורר השראה על התגברות על קשיים, על לפיתת ההגה של החיים שלך ולכוון אותם למקום שאת רוצה אותם. כל מי שירצה לפנות ולשמוע פרטים נוספים: בין אם זה עמותות, בתי ספר יסודיים ועל-יסודיים, חברות הייטק או אפילו מפגשים משפחתיים שמחפשים לרענן ולהביא משהו שונה, אני אשמח להגיע ולשוחח עמכם. אני לא מבקשת הרבה, רק דבר אחד שצריך להיות באופן גורף בכל רחבי מדינה ישראל וגם העולם כולו – נגישות מלאה לכסא הגלגלים הממונע שלי ולב פתוח להקשיב לסיפורי החושפני."
logo בניית אתרים