יום ההקשבה הישראלי הראשון/ ורדה שפין גרוס

 

כבר שמו של הכנס מאד אטרקטיבי לאנשי מקצוע המטפלים בגוף ובנפש, כשהמטרה המוצהרת של הכנס להעלות את המודעות להקשבה והשפעותיה בחברה הישראלית.

 

יום ההקשבה הראשון בישראל –- " בימים אלו כשכולנו במרוץ החיים ובתקופה ככ מאתגרת המאופיינת בריחוק חברתי ובחוסר וודאות, הרבה מאיתנו זקוקים למעט הקשבה. הקשבה פירושה לתת את מלוא תשומת הלב לדובר, בלי פילטרים אלא פשוט להקשיב אחד לשני. היא דורשת אימון ונחשבת לסוג של "אומנות" .. הכנס נועד להעלות את המודעות "להשפעותיה המיטיבות של ההקשבה בחברה הישראלית, תוך כדי יצירת תחושה של סבלנות, קבלה, שייכות, הכלה ומנהיגות מתפתחת על מנת שנשים לב לשמירה על שיח מתון, מכבד ומלמד".

זהו כנס מקצועי-  עם גלריה של מרצים מכל התחומים, מהרפואה, האקדמיה וגם הטלויזיה, ומלווה בפרויקט שאפתני של 'ספסלי הקשבה' שפוזרו בכמה  ישובים בארץ עם מתנדבים ומטפלים מקצועיים- שיציעו אוזן קשבת לעוברים ושבים. "בימינו שכל אחד צמוד לנייד שלו ומקשיב לדברים שמעניינים אותו ומגרים אותו , אבל יש ככ הרבה אנשים שזקוקים רק להקשבה, לתשומת לב"

(מתוך דף המסרים על הכנס)

ובכל אופן צריך כנראה להטמיע באנשים את ענין ספסלי ההקשבה

את הכנס הגתה יזמה והפיקה  שרי ג'קסון קליין  - המכנה את עצמה ברשת :

"המקשיבה the Listener I - מייעצת לטרנספורמציה ומלווה באהבה לחיים חופשיים ונכונים"

הכנס התקיים באכסניה המכובדת של בית ציוני אמריקה, והשתתפו בו למעלה מ 150 אורחים  , שחלקם או רובם הם מטפלים בגוף ובנפש ושתו בנפש חפצה את דברי המרצים המגוונים , שלכל אחד מהם הוקדשו כ 15 דקות להביא תובנות משלו על מהי הקשבה.

ההרצאות היו במגוון נושאים. כך למשל  

רוני קובן, המראיין מערוץ 11, שבה את לב שומעיו בסיפורי ראיונות שניהל. כגון ראיון עם אהוד ברק ואיך התגבר על ההתנגדויותת של ברק (ע"י השקט שלו וההקשבה) או

נטלי בן דוד, מיסדת שיטת 'סאטיה' ומנהלת בית הספר ' 'אימושין', "בי"הס להוויה, הקשבה וטרנספורמציה".כאשר אחד העקרונות של השיטה הוא ש "טרנספורמציה מתרחשת בהקשבה", נטלי בן דוד סיפרה, דרך סיפורה האישי, על התבוננות בכעס, החלמה, סליחה והתפתחות, או

ירון כפכפי שסיפר על חשיבותה של ההקשבה דרך סיפורו האישי על יציאתו מהארון.

שרון אדם מטפלת שהפעילה את הנוכחים וגרמה לנו לקום ולרקוד ולהשליך את כל הרגשות המעיקים ולהביא לחיינו אור ואהבה.

ואלה רק חלק מהמרצים.

חשוב לציין ובהערכה רבה כי לאורך כל הכנס עמד על הבמה מתרגם לשפת הסימנים, וכל השיח הוקלד ונראה על המסך, לכבדי השמיעה.

 

בשולי הדברים רוצה להפנות תשומת לב לחשיבות ההקשבה גם במלים. כך למשל:

Hear- ear-   אותן אותיות בלהקשיב ואוזן

Listen-silent   חילופי אותיות בין לשמוע- שותק

Hear- hear+t –אותה המילה רק בתוספת לב.  להקשיב, להקשיב עם לב. קשב לב

logo בניית אתרים