יום הולדת לרון האברד בישראל וברחבי העולם/ דין לביא

 

מיליונים ברחבי העולם חגגו את ה-13 במרץ, יום הולדתו של ל. רון האברד, כדי לכבד את האיש שנגע בחייהם באינספור דרכים. במרכז לסיינטולוגיה ישראל ביפו, התאספו בשבועות האחרונים יותר מ-400 חברים כדי לציין את התאריך ולצפות באירוע הבינלאומי שהתקיים במטה העולמי של התנועה, בקלירווטר, פלורידה.

 

תל אביב מרץ 2022

 

השנה מציינים 70 שנה לייסודה של תנועת הסיינטולוגיה, הדת העיקרית הצעירה ביותר בעולם, דבר שהוסיף מימד נוסף לחגיגה. (המילה ״סיינטולוגיה״ מורכבת מהמילה הלטינית Scio – "לדעת", והמילה היוונית Logos – "לדעת על”, ופירושה "לדעת כיצד לדעת", על שום כך שהפילוסופיה הדתית היישומית של סיינטולוגיה אינה מכתיבה לאנשים במה להאמין אלא מספקת להם את הנתיב לגלות את האמת שלהם, בעצמם.)

 

ל. רון האברד ציין שיש שני מבחנים לשאלה האם מישהו חי את חייו היטב: "האם הוא עשה את מה שהתכוון לעשות? והאם אנשים שמחו שהוא חי?" הוא גם האמין ש"חוכמה מיועדת לכל מי שרוצה להשיג אותה. היא עומדת לשירותו של האדם הפשוט ושל המלך כאחד, ולעולם אין להתייחס אליה ביראה". בהתאם לראיית עולם זו, הוא שיתף את תגליותיו על רוח האדם ביותר מ-10,000 פרסומים ו-3,000 הרצאות מוקלטות שמהווים יחד את הכתבים של סיינטולוגיה.

 

ובעוד שסיינטולוגים ברחבי העולם מכבדים את מורשתו בחגיגות בארגונים ומרכזים של סיינטולוגיה, מיליונים רבים נוספים מכירים בו בזכות היוזמות ההומניטריות אשר נבעו מעבודתו:

 

הקוד המוסרי ההגיוני "הדרך אל האושר" שינה כפר מוכה עוני ועזר לשקם אסירים בדרום אפריקה. אותה חוברת סייעה לכונן שלום בין כנופיות לוחמות ברחובות דרום מרכז לוס אנג'לס, וגם הפחיתה את ההתדרדרות חזרה לפשע בקרב פושעים קשוחים ברחבי מקסיקו. "הדרך אל האושר" גם מחולקת כדרך קבע ביפו על-ידי פעילי המרכז לסיינטולוגיה ישראל, והופצה בתמיכתם ב-100,000 עותקים בתוך "ישראל היום" ו"ידיעות אחרונות" במהלך המהומות במאי 2021 ולקראת השנה החדשה לאחר שנתיים של מגיפה, ב-31 לדצמבר.

 

מורים בניגריה זוכרים את ל. רון האברד בזכות טכנולוגיית הלמידה שנתנה להם את הכלים להציל דורות שלמים, ורשת בתי ספר בדנמרק משתמשת בהצלחה בכלים אלה כדי להכשיר אלפי תלמידים שיודעים כיצד להתגבר על מחסומים ללמידה בכוחות עצמם. וגם ברחבי מדינת ישראל, אלפי מורים, הורים ותלמידים קיבלו את הכלים ללמוד כיצד ללמוד עם סיפורי הצלחה מרגשים.

 

פקידים, מנהיגים דתיים ועיירות וערים שלמות ברחבי דרום אפריקה מכירים אותו כאיש שהיווה השראה ל"יועצים המתנדבים של סיינטולוגיה", שיצרו תנועה בכל המדינה עם הכשרה אונליין של כלים של סיינטולוגיה לחיים; ובישראל, 300 מתנדבים של סיינטולוגיה התנדבו יותר מ-8,000 שעות בזמן משבר הקורונה כדי לעזור לחלק מזון, אספקה ולתת כל עזרה דרושה ל-12,000 משפחות באיזור גוש דן.

 

ל. רון האברד זכה בפרס המאה של מגזין Publisher's Weekly על הספר "דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש", עליו כתבו שהוא "קרוב לוודאי הספר הלא-נוצרי הנמכר ביותר בכל הזמנים במערב". המגזין של מכון המחקר האמריקני הממשלתי ה-Smithsonian כלל את ל. רון האברד בין 11 הדמויות הדתיות המשפיעות ביותר בהיסטוריה האמריקאית, ואחד ממאה האמריקנים המשפיעים ביותר בכל הזמנים.

 

ובישראל, לכבוד חגיגות יום הולדתו ה-111, הוא קיבל תעודת הוקרה וציון לשבח ממנהיגים דתיים מהקהילה הדרוזית והנוצרית, שהצטרפו לעשרות תעודות ההוקרה שקיבל בשנים קודמות מאישים מכל ארבעת הדתות העיקריות בישראל.

 

כדי ללמוד עוד על ל. רון האברד והדת שייסד, ניתן לבקר בערוץ הטלוויזיה של הסיינטולוגיה, שהושק ב-12 במרץ 2018 לכבוד יום הולדתו של ל. רון האברד באותה שנה, בכתובת scientology.tv.

logo בניית אתרים