צילום: סרגי דמאינצ'וק
מופע הג'יפסי קינגס בהיכל התרבות/ מיכל דורון

לפני יותר משלושים שנה התוודעתי אליהם לראשונה : אל להקת הג'יפסי קינגס   שהיתי בלונדון ועבדתי כגרפולוגית בסניף של חנה קורן. כשהיא הגיעה לביקור בילינו יחדיו בכיף. ועם חברים שהכרתי שם הלכנו כולנו למופע : את שעטת רגליהם שנשמעו כמו דהרות סוסים, של הקהל הבריטי המאופק שהתלהב נוכח  הלהקה הספרדית המופלאה אני זוכרת בהתרגשות עד היום.

ביום ראשון בערב הם הופיעו בהיכל התרבות וכאילו לא חלפו עשורי שנים, היה מופע  מדהים ומרגש : צלילי הגיטרות התנגנו על לבנו בצורה כה מופלאה, שימחו וריגשו אותנו ועצרו את נשימתנו. הזמר הנהדר שלומי שבת היה אורח ושר עמם שלושה שירים ברגש ובעצמה. הקהל יצא מגדרו נוכח הצירוף של הלהקה והזמר הפופולארי.

היום ממרום שנותיי,  לאחר שנסעתי עם אמי חוקרת ספרות ספרד פרופ' אביבה דורון, פעמים רבות במדריד, בסביליה, בטולדו, בגרנד, בקורדובה, וברצלונה, כמובן שאני יודעת לחוות ולהעריך את המוסיקה הספרדית בגווניה המופלאים.

ההיסטוריה של העם הספרדי רדוף מלחמת האזרחים טבועה בשירים, בכאב ובצלילים למרות שאיני מבינה את השפה אך ניתן לחוות את התשוקה לחיים במלוא העצמה. רקדנית הפלמנקו והכנרת טניה וינקור הפתיעה ורקדה בריקוד מופלא בשיר     /  balia me

 תנועותיה הדרמטיות הוסיפו ממד סיפורי וחושני לשיר. 

כחלק משיתוף הפעולה החליטו חברי הג׳יפסי קינגס להקליט גרסה ספרדית בינלאומית ללהיטו של שלומי ״ואני שר״. השיר כבש את תחנות הרדיו והפליליסטים בישראל ובמשך חמישה שבועות היה השיר המושמע בארץ.

 

logo בניית אתרים