אריק בוקובזה וראובן רובין נפגשים בניו יורק/ ראובן שבת

התערוכה "מגלים את אמריקה – ראובן ובוקובזה נפגשים בניו-יורק" מורכבת מ4 חלקים:

 בחלל הכניסה לתערוכה מוצגים דיוקנאות עצמיים של ראובן רובין ולצדם דיוקנאות עצמיים חדשים של אליהו אריק בוקובזה שצויירו במיוחד ומתכתבים איתם. 

במרכז התערוכה עבודת האנימציה "בעקבות רובין" שנוצרה במיוחד לתערוכה, בה  מזמן בוקובזה את הצופה כמו בסרט אילם בשחור לבן, למסיבת קוקטייל מדומיינת אצל אספנים של ראובן בניו יורק . במהלך המסיבה מוקרן סרט בצבע, שמתעד את הצייר ראובן פוגש בדמויות ובנופים שיופיעו בציוריו ,ומוצגים בתערוכה הנוכחית לצד עבודת האנימציה. הרישומים והמתווים ששימשו את בוקובזה להכנת עבודת האנימציה מוצגים גם הם בהמשך התערוכה. 

במבואה שבקומה הראשונה, הציב בוקובזה חדר מפות, בו מוצגות לראשונה יחד 7 עבודות שמצוירות על מפות של הארץ מתקופות שונות, חלקן מוצגות לראשונה ונוצרו לתערוכה במיוחד. 

כחלק אחרון בתערוכה, מוצגים ציורים שראובן רובין צייר בעת שהותו בניו יורק, ועבור אספנים אמריקאים. ציורים אלו מזוהים פחות עם גוף העבודה המוכר.

 

 אריק בוקובזה:"אני  עוסק כבר שני עשורים עוסק באמנות שלי בחקירה של שאלות זהות תרבותית ופוליטית, תוך בחינה ביקורתית של קונבנציות חשיבה, והרהור וערעור על מוסכמות במסווה של דימויים תמימים, משובבי עין. יצרתי שפה אסתטית מובחנת ומובהקת, דרכה יש לקרוא את התערוכות שלי כפרויקט מתמשך של התבוננות בשאלות חברה ודת , כלכלה ופוליטיקה, ועיסוק בסמלים לאומיים. 

שלושה ציירים שמעניינים אותי במיוחד הם Jean Auguste Dominique Ingres, ממנו למדתי להתבונן בציור במנותק מהמציאות אותה היא הוא מתאר. Piet Mondrian, ממנו למדתי על חשיבותה של קומפוזיציה, ו David Hockney, שממנו למדתי להתבונן במציאות דרך פילטר אישי.

 

ההגדה לפסח היא דוגמא מצוינת לדגשים על מסורת ומודרניות, ספק ואמונה, הומור וחומרת-סבר – כולם מתערבבים יחד לכדי תבשיל אקלקטי וקסום ביצירתי ואני מתפקד כאן בשני כובעים: האחד הוא גיבור ההגדה שמלווה את הטקסט המסורתי, והשני הוא האמן שמעטר את ההגדה בפרפראות ואיורים מקוריים וחדי מבט.

 

פרטים טכניים

כריכת ההגדה מצוירת על גבי מפה שמתארצ את מסלול יציאת מצריים ובתערוכה מוצגים סדרת ציורים על גבי מפות 

 

מחיר מיוחד לרכישת ההגדה  100 שח בקישור: 

 

https://rubinmuseum.smarticket.co.il/%D7%94%D7%92%D7%93%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%A4%D7%A1%D7%97

 

 

...

 

logo בניית אתרים