על ערבי בשביל ישראל עם נאיל זועבי/ נתנאל סמריק

 

איש הציבור הערבי-ישראלי-מוסלמי, נאיל זועבי, קורא לאנשי כוחות הביטחון הערביים להמשיך ולשמור על כל אזרחי ישראל

השר המיועד המוסלמי הראשון ששוריין ברשימת הליכוד, מוציא לאור ספר חדש ובו גילויים חדשים מסיפור החיים המרתק שלו בליווי קונטנטו נאו

הספר החדש, "ערבי בשביל ישראל", יוצא לאור בימים אלו ומגולל סיפור אנושי מרתק עם זווית מסקרנת לגבי חייו המרתקים של זועבי בתוך החברה שלו ושלנו.

 

"אל תאמינו לשקרים, תאמינו לקשרים" אמר לנו זועבי בסיום הראיון עמו כמסר לקהל הישראלי הרחב, יהודים כערבים.

 

נאיל זועבי, איש חינוך בהווייתו ונשמתו, שימש כאיש צוות אינטגרלי בבית הספר היסודי בטמרה ובהסתדרות המורים מרחב עפולה במשך עשורים.

 

הוא מגדיר עצמו "ערבי וישראלי גאה", ומאמין שההגדרות הללו לא סותרות אחת את השנייה. הוא תמיד הקפיד להרים ולהניף את סמלי מדינת ישראל בבית הספר שלו, באמונה שלמה שחיים משותפים בישראל זו האפשרות היחידה.

 

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ביקר בבית הספר שלו בפתיחת שנת הלימודים 2016. חמש שנים לאחר מכן, ב-4 לפברואר 2021, הודיע נתניהו על כך שזועבי יקבל מקום משוריין ברשימת הליכוד לכנסת לקראת הבחירות ה-24 וכי זועבי יומנה לשר לקידום החברה הערבית בממשלת נתניהו.

 

זועבי התארח באולפן הטלוויזיה הדיגיטלי של קונטנטו נאו וסיפר לנו על אחד מהרגעים המטלטלים בחייו: "יום לאחר פסגת הסכמי אוסלו ברוח של שלום, אחווה ושלווה, בעודי מקשט את בית הספר בצבעים של תקווה, התוודעתי לפיגוע מחריד בעיר עפולה, הסמוכה למקום מגוריי".

 

זועבי, איש חינוך מוסלמי-ערבי-ישראלי, חלק עמנו את התחושות הקשות לשמוע את ביטויי הגזענות בסביבתו לאחר הפיגוע בעפולה וכיצד התמודד עמם כאיש חינוך בכיר מול ילדי בית הספר המוסלמי אותו שירת נאמנה מעל 20 שנה.

 

מוזמנים לצפות בראיון המלא בקישור הבא:

logo בניית אתרים