מיינדפולנס התפתחות בריאה 

ניר קראוזה 


ניר קראוזה, מנחה בכיר למיינדפולנס, מגלה כיצד השיטה הנחקרת ביותר בהתפתחות האישית ומחברת בין הרציונלי לרגשי, מסייעת להפחית רמת לחץ, מתח נפשי וחרדה, מעלה את הריכוז והמיקוד ואף מחזקת את המערכת החיסונית

"חשוב לי ללמד בדרך שנבדקה ומוכחת לפי יותר מ-6,000 מחקרים מדעיים, שנעשו ומעידים על השפעה רחבה ומיטיבה על איכות החיים שלנו: הפחתה ברמת הלחץ, המתח הנפשי והחרדה, עלייה בריכוז ובמיקוד, תרומה לחיזוק המערכת החיסונית ועוד. כמעט כל רופא או פסיכולוג ממליץ היום על מיינדפולנס למי שחווה מתח נפשי או חרדה. במיינדפולנס אין בכלל מיסטיקה, וכל מה שאנו מרגישים וחווים מוסבר על ידי המדע וקל מאוד לביצוע. עבורי שיטה זו קלעה בול באיזון ובחיבור שבין הרציונלי לרגשי. על שינויים אלו מדווחים גם תלמידיי כבר במהלך החודשיים שבהם הם עוברים קורס במיינדפולנס להפחתת מתחים (MBSR). בקורסים שלי אני משלב הבנה מדעית של המוח והגוף ומהמחקרים, שהדגימו את ההשפעה של מיינדפולנס עלינו. זה עוזר להרבה אנשים שיש להם רתיעה מרוחניות להבין מהן התועלות ולהתחבר".

כך אומר ניר קראוזה, מנחה בכיר למיינדפולנס, שעד כה השתתפו אלפי אנשים בקורסים שהוא מעביר בזום. לדבריו, מחקרים רבים מראים שאנשים שעברו את הקורס "מיינדפולנס להפחתת לחצים" מפחיתים משמעותית את רמת הלחץ שהם חווים. באחד המחקרים דיווחו עובדים ועובדות על ירידה בשיעור של 31% בחוסר שביעות רצון ועל ירידה בשיעור של 17% בהשפעה של טרדות היום יום. ממחקר שנעשה על ידי חברת ביו-טכנולוגיה בארצות הברית במטרה למדוד את השיפור ברמת האושר, מבלי להסתמך רק על דיווחי המשתתפים, בוצעה מדידה לפעילות המוח של המשתתפים לפני קורס, בסופו וכמה חודשים לאחר מכן. האזורים שנמדדו הם הקדם מצחיים הימני והשמאלי.

מחקרים נוספים הראו שמיינדפולנס קשור בהצלחה במטרות אקדמיות ואישיות וכי תרגול מדיטציה מועיל לשיפור בקשב ובריכוז, בביצועים בעבודה, ביעילות, בשביעות רצון ובשיפור ביחסים עם עמיתים לעבודה. משתתפים בקורס MBSR דיווחו על הפחתה במחשבות השליליות, ואנשים שסבלו מהפרעת חרדה דיווחו שהם חווים פחות חרדה לאחר הקורס והשיפור נמשך גם שלוש שנים לאחר מכן. בנוסף, אנשים שהם יותר קשובים (במיינדפולנס) מרגישים יותר שליטה על התנהגותם ויכולים להימנע מלפעול על פי דחפים לא רצויים.
טלפון: 054-5634502
https://mindfulness4u.co.il/?fbclid=IwAR2TEH0Tv8VqyLr_LZt-3NepoWwSSHllJALLIJmHz8EOx0vKYaPXwc5qnzs


logo בניית אתרים