צילום: ורה בלו 
אנסמבל זמרי מורן בקונצרט חגיגי בפסטיבל לבנדובסקי בברלין/ ירון מיכאלי

האנסמבל, שנמנע ממנו מלהופיע בשנתיים וחצי האחרונות בחו"ל בשל הקורונה יפתח מחר את הפסטיבל עם הקונצרט "תפילה ישראלית" אותו יבצע בעוד שבועיים גם בתל אביב

אחרי למעלה משנתיים שבהם נמנע מאנסמבל זמרי מורן להופיע בחו"ל, יצא האנסמבל להופיע בפסטיבל לבנדובסקי בברלין. האנסמבל יבצע בפסטיבל את הקונצרט "תפילה ישראלית" ליטורגיקה יהודית ושראלית.

 

לואי לֵבַנְדוֹבסקי, שבשבוע הבא מציינים 201 שנים להולדתו, היה חזן, מלחין ומנצח מקהלה יהודי גרמני, שעסק בעיקר בהלחנת מוזיקה דתית לקטעי תפילה יהודיים. זו השנה האחת עשרה שנערך בברלין פסטיבל הנושא את שמו. לבנדובסקי כתב מוזיקה לבתי הכנסת הליברליים בגרמניה, בתי כנסת בהם ניגנו בעוגב, והייתה נהוגה בהם גם שירת מקהלה.

 

אנסמבל זמרי מורן המונה 24 זמרות וזמרים בוגרי מקהלות מורן (בניהולה של נעמי פארן ובניצוחו של תם קרני), יבצע כאמור את הקונצרט "תפילה ישראלית" במרכז התכנית יצירתו של המלחין הישראלי אהרן חרל״פ ״עקידת יצחק״, לפסוקים מספר בראשית.

 

היצירה מספרת את הסיפור המכונן של העקידה, ומשלבת הרכב סולנים ומקהלה אה-קפלה.

פיוטים מולחנים למקהלה - הלחנת הפיוטים למקהלה משלבת מוסיקה מקורית וחדשה עם מוסיקה המתבססת על מנגינות הפיוט המסורתיות: אודה לאלי, אדון הסליחות, אבינו מלכנו ופתח לנו שער, מאת מנחם ויזנברג, ערן דינור ומקס ינובסקי. לצד אלה מבצע האנסמבל שירים ישראליים מוכרים, בעיבודים מיוחדים למקהלה אה-קפלה.

 

עם חזרת האנסמבל לישראל הוא יבצע כאן קונצרט חגיגי ביום שלישי ה- 12.4.22 בשעה 20:30 בסטודיו אנט ת"א.

 

באנסמבל מונה חיילים מוסיקאים מצטיינים וסטודנטים באקדמיות למוסיקה, כולם בוגרי מקהלות מורן. האנסמבל ההוקם ב- 1998, כגוף ייצוגי מקצועי המבצע תכניות ייחודיות וזוכה לתגובות נלהבות מן הקהל והביקורת.

 

האנסמבל מבצע ממיטב המוסיקה המקהלתית והיצירה הישראלית של טובי המלחינים ביניהם: ג. שוחט, מ. ויזנברג, ח. פרמונט, י. בראון, א. מילך-שריף וא. באט.

במהלך השנים האחרונות השתתף האנסמבל בסדרות קונצרטים עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית, עם התזמורת הסימפונית ראשון לציון, התזמורת הקאמרית הישראלית , עם תזמורת הקאמרטה ירושלים, עם אנסמבל סולני תל אביב, באופרה הישראלית וכן מוזמן לקונצרטים בפסטיבלים בארץ ובעולם.

טואול - בניית אתרים