פוגה ארגמן
יצירת מחול אנסמבל באר שבע/ מארי רוזנבלום

 

מאת בובי ג'ין סמית' ואור שרייבר

 

בשיתוף ובביצוע יונתן דסקל ורקדני אנסמבל בת-שבע

 

"בובי ג'ין סמית' ואור שרייבר, רקדני להקת בת-שבע לשעבר וכיום יוצרים עצמאיים בניו יורק, חוזרים לבת-שבע עם יצירה מקורית עבור רקדני האנסמבל.

 

סמית' ושרייבר משלבים ביצירותיהם מחול ותיאטרון, ועוסקים בקשרים הריתמיים והצורניים שבין מוזיקה לתנועה. ב"פוגה ארגמן" הם משתפים פעולה עם רקדני אנסמבל בת-שבע ועם המוזיקאי והיוצר יונתן דסקל, שכתב מוזיקה מקורית עבור היצירה ויבצע אותה על הבמה.

 

במרחב העדין שיצרו הם מהרהרים על מצבי ביניים ועל חללי מעבר – בין הגלוי לבין הנסתר, בין קדמת הבמה לבין אחורי הקלעים, ובין מה שמתחולל על פני השטח למה שמפעפע במעמקיהם.

 

יצירה אינטימית בה תשעה אנשים רוקמים ופורמים קשרים של תשוקה.

 

לא כל פעם כשאני רואה בלט, הצגה טובה, אני נשארת ללא נשימה.

 

הפעם הזו כן.

 

בהחלט כן.

 

אז למה בעצם זה כל כך חזק?

 

כי זה היה עוצמתי. אולי היו גבולות, אני לא חשתי כך. תשעה שחקנים. איתם הרגשתי שהריקוד הזה מילל, צועק, בועט ונושך וכשהסתיים נשארתי לשבת וסירבתי לעזוב את האולם. ניסיתי לעכל את העוצמה האדירה, הביצוע הנפלא, המוסיקה.

 

הריקוד, היו בו בו-זמנית אלימות, רוע, רוך, מגע, ליטוף, מלווים במוסיקה מופלאה ועוד חלומות של גלוי ונסתר.......

 

חייבת לשוב ולראות את ההופעה הנדירה הזו.

 

מוזיקה מקורית: יונתן דסקל

 

עיצוב תאורה: נדב ברנע

 

שותפים לכוריאוגרפיה ומבצעים רקדני אנסמבל בת-שבע עונה 2022-2021:

 

מאיה בוצר שמחון, סזאר ברודרמן, אמיל ברוקמן, ירדן ברקת, גיא דוידסון, עידו טולדנו, נעמי טורנפו, אופיר ינאי, רוני מילטין, דור נחום, תום נסים, דנאי פורת, נייתן צ'יפס, עלמה קרבט שמש, לי-אן שו, אביגיל שפריר. תלמידים: רועי אריעם, עדי בלומנרייך, גילי יניב אמודאי, עדי שוורץ.ֿֿֿ"

 

 

 

 

logo בניית אתרים