צילום: גרי מנדלסון
השקת גליון 17 בין סגול ובין תכלת/ חגית בת אליעזר

"בין סגול ובין תכלת" הוא כתב עת ספרותי, הכולל שירים, סיפורים, ציורים, צילומים ומאמרים. כתב העת יוצא שלוש פעמים בשנה, בקביעות, מאז היוסדו בשנת 2016, וכבר הגיע לגיליון מספר 18. כל גיליון מוקדש לנושא מסוים המפורסם בקול הקורא. את כתב העת עורכים יחדיו טל איפרגן ועפר עציון. טל איפרגן הוציאה חמישה ספרי שירה, רומן, נובלה ומחזה, היא עורכת ספרי שירה ומנחה אירועים ספרותיים. עפר עציון הוא ראש החוג למערכות מידע במכללה האקדמית צפת, מראיין ומנחה רבי שיח במסגרת הערוץ הדיגיטלי של המכללה, פרסם שני ספרי שירה, ועוד ספר שירה משותף עם סיגל מגן. שיתוף הפעולה עם סיגל מגן ממשיך גם בכתב העת "בין סגול ובין תכלת". כל גיליון נפתח בהתכתבות שירית בין השניים, אותה עפר עציון מכנה "דיאלוג העוגן" בדבר העורך שלו.

גיליון מס' 17, שראה אור בקיץ  2021 הוקדש לנושא הגבורה. שירים, סיפורים, מסות משתלבים בו עם ציורים וצילומים, כשציוריו של אריה רובינוביץ מעטרים את שתי הכריכות. השקת הגיליון התקיימה ב-29 בנובמבר, באודיטוריום של מרכז חדרים, בבית הספר הריאלי בחיפה בהנחייתו של עפר עציון. קהל רב התכנס, וכולם שמחו להיפגש אחרי חודשים של ריחוק חברתי בהפוגה זמנית בין מתקפות הווריאנטים.

אחרי דברי הפתיחה של עפר עציון, וסקירת הגיליון מפי עמיקם יסעור, משתתפי הגיליון הבאים עלו על הבמה, וקראו את יצירותיהם על הביטוים השונים של גבורה: גבריאלה, מתן גולצמן, תומר קליין, ענת גרי לקריף, ירון פז, רויטל גולדשמיט, גרי מנדלסון, ענת לבני, תמר מחלין, מרב קינן, אלעד ארנון, גליה גל אלברט, איה רוזנווסר רבין, אמירה לידר, תום רוטנברג.

למוזיקאים נורית פלד-קירשטיין ויאיר סתווי היה תפקיד משמעותי באירוע. נורית היא זמרת ומלחינה, שהוציאה לאחרונה 2 אלבומים: "זמן געגוע (שירים של אחרים), ו- "זמן סיגריה" – שירים מקוריים, אותם כתבה והלחינה. היא גם סופרת ומשוררת, שפרסמה ספר לילדים וספר שירה. יאיר סתווי, בן זוגה של נורית ושותפה המוזיקלי, הוא פסנתרן, מעבד ומפיק מוזיקלי. נורית, בליווי נגינת הפסנתר של יאיר, ביצעה מגוון שירים
בעברית ובאנגלית, דוגמת "עוד אבוא אל סיפך" מאת נתן אלתרמן, בהלחנתה, שמתוכנן להיכלל ב"שבוע הספר" - האלבום השלישי של נורית, ושיר מקורי של נורית, לו כתבה מילים ולחן, "שבוע הספר", שמשמש שיר הנושא לאלבום הזה. הספרות והמוזיקה משתלבים ביצירתה של נורית, אפילו בשם האלבום הבא, השלישי שלה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים