בכיוון הרוח סינגלים דצמבר 2021/ בנועם – מוסיקה ששורטת

 

שלום לכולם, אני נעם, בעל הבלוג "בנועם – מוסיקה ששורטת", שמתי לעצמי למטרה (כחובב מוסיקה מושבע ) להביא אל עיני ואוזניי המאזינים מוסיקה פחות מיינסטרימית, מוסיקה שתאתגר את האוזן. שתנסה להיכנס אל תוך הנפש פנימה. ההיפך המוחלט מ"נעים".

בכל חודש אסקור כאן 5-10 סינגלים שהמשותף ביניהם הוא נושא, זה יכול להיות שטותי או רציני אך היו בטוחים השירים שאבחר לא ישאירו אתכם אדישים.

מוזמנים להצטרף אליי למסע קצת אחר אל מוסיקה ישראלית חדשה ומרתקת.

 

ובטור הראשון – סקירה של המיטב מחודש דצמבר 2021

 

 

 

  1. יפית טסה – אן : יפית טסה נמצאת בדרכה אל אלבום בכורה, ומה שתפס אותי (שלא לומר ריתק) הוא הקול שלה, שלא צריך יותר מדי מאמץ כדי להבהיר את עצמו.

בשיר היא מספרת על אישה שחוותה טראומה ועל הרי הגעש שמבעבעים בתוכה – פנימה. משהו בטקסט הזה, בהגשה שלה לא עוזב לי את הלב

 

מילים ולחן – יפית טסה

 

 

  1. 2.      דויד כרמל – לבד בלילה

דויד גם הוא בדרך לאלבום בכורה, ומהרגע ששמעתי את השיר המעולה הזה ניצתה לי בלב תקווה שהמיינסטרים עוד יכול להתחדש, להיות מרענן, מלא אנרגיה ווליום. יש הרבה מה ללמוד מהשיר הזה.  הוא פשוט שיר ש "בא טוב" (אין לי דרך אחרת לנסח את זה) ויש בו טונות של תזזיתיות והוא מכוון בול אל המרכז. אסיים ואומר – זו תחילתה של יצירה מופלאה!

 

מילים ולחן – דויד כרמל 

 

  1. 3.      דצמבר – ביחד

דצמבר הם  הזמרת אריאל גל והגיטריסט אביאל קריב (זוג בחיים) ובשיר הזה הזה הם חוקרים את הזוגיות, שלהם או של אחרים מנקודת מבט מאוד מפוכחת, מאוד אוהבת ומכילה שתמיד משאיר פתח לתקווה  מה שמרתק אותי בשיר הזה (שהוא מאוד אלקטרוני) שגם הצלילים מגלמים תפקיד שהוא חלק מהטקסט. יש דילוג מדהים בין שקט לרעש, קור אלקטרוני לחום האינטימי של הקול של אריאל, משהו לא מוצא מנוח, משהו צריך להיפתר. מאז שהקשבתי לו לראשונה הוא לא אצא לי מהראש. ואני נפעם מכמות הכישרון הזו.

מילים ולחן: אריאל גל

 

  1. 4.      זהר רץ – קו האופק

זהר רץ בסינגל נוסף לקראת אלבום שני, בשיר פשוט נפלא שהאופטימיות המתפרצת ממנו תשמח ליבו של מאזין. מה אגיד לכם? עפתי מהאקוסטיות המדהימות שפה ומהכנות הבלתי מתפשרת בשירה של זהר שלא מוכנה ליפול לקלישאות. זה שיר שאפשר לנסוע עימו רחוק, או להישאר עימו בבית, או בין האוזניים. הוא מדהים.

מילים ולחן – זהר רץ

 

  1. 5.      ליאן – שיר מגרש את החושך

כן, זה אותו הטקסט הידוע של חווה אלברשטיין, שמחזק את הלב בימים קשים. הלחן של ליאן הוא פרשנות קסומה ומרגשת שמנטרלת ממנו את הקשיחות ומקרבת אותו אל הלב,

נדמה לי שזה מספיק מילים, אך רק צריך להקשיב.

מילים – חווה אלברשטיין

לחן – ליאן חנון

 

  1. 6.      רווי שמש – אצלי

רווי הנהדרת בשיר שני לקראת אלבום שבדרך, שיר שמתאר מציאות כאוטית. מנקודת מבטה של תושבת העיר הגדולה, שמתמודדת עם המציאות בדרך מאוד מיוחדת היא תמיד זוכרת שבבית שלה הכל שקט, נעים ושמח. והאיזון הזה מאוד חשוב. השיר עצמו לא  מלודי כמעט, מעמיס על המאזין לופים ואלקטרוניקה, הרגשתי ממש בתוך הסיטואציה. ולא יכולתי שלא לחשוב על "כלום לא עצוב" ההוא של אביתר בנאי, רק כשכמו התקופה, השיר הזה קיצוני הרבה יותר.

מילים ולחן – רווי שמש 

 

  1. 7.      טל לוטן – גשמי ברכה

יש טוב בחורף, הוא לא רק מעציב, הוא גם מעורר את הלב מחדש. טל לוטן בשיר שפותח את הלב מחדש, ממלא אותו בתובנות ומאריך את נקודת המבט. משלים עם מה שהיה וממשיך הלאה. וכפי שכבר אמרתי. גם ההפקה של השיר גדולה ומלאה ביופי בצלילים גדולים, בתדרים פתוחים. ביצירתיות גדולה

 

מילים ולחן – טל לוטן

 

 

לינק לבלוג שלי – בנועם – מוסיקה ששורטת:

 

https://www.facebook.com/musicstrached

שחר כהן-עורך מדור מוזיקה בכיוון הרוח:
http://www.scmusic.co.il/


 

 

logo בניית אתרים