ההצגה גלילה בתאטרון קרוב/ יעקב שבת

המון מקוריות מעניינת שמשלבת תוכן אנושי, מעניין ונוגע ללב יש בהצגה "גלילה|", שהועלתה בתאטרון קרוב, בבית ציוני אמריקה , על ידי שחקני תיאטרון הרטה

 

המקוריות היא בתוכן ובמשחק המעולה של שחקני המחזה ובפרט של של השחקנית הראשית שמגלמת את "גלילה"  מיה אנגלר ספקטור.

גלילה, אישה בגיל העמידה, נאבקת על ביתה המתפרק מול יזמי נדל"ן והתחדשות עירונית. בו בזמן נרקמים קשרים ומערכות יחסים מאחורי גבה, המאיימים לשנות את עולמה המוכר. בעולם מקביל, מתבונן פסל אנושי במתרחש ומספר את הסיפור מנקודת מבטו.

 

ההצגה מאד אקטואלית לימינו שבהן כרישי נדל"ן מחפשים ומוצאים לצערנו אנשים חסרי ישע ותמימים כדי לנשל אותם מאדמתם.

בית מגורים ישן שעבר למשפחה בירושה. הירושה עוברת  לבן ונכדה בירושה כאשר הסבתא אלמנה ומלאה זיכרונות ממה שעבר עליה בבית הזה והיא לא רוצה אפילו לחשוב על פינוי הבית וקבלת פיצויים כספיים  במקום.

לתמונה נכנס שכן שקנה את המגרש הסמוך והוא לוחץ מאד על גלילה להסכים להרוס את הבית ולקבל דירה חלופית ושוב היא מסרבת.

בהמשך העלילה נרקם רומן בינו לבין נכדתה הצעירה וגם היא מנסה לשכנע את סבתה להסכים לפנות את הבית אך היא לא מצליחה במסע השכנוע שלה.

גם הבן שלה שמכור להימורים וחייב כסף מנסה לשכנע אותה וגם הוא לא מצליח,עד שבא הקבלן בעל המאה ומשכנע אותו שיזייף את חתימתה והוא יפצה אותו בכסף מזומן הבן משתכנע וכך נסללת הדרך להרס הבנין ואכן לא רחק היום והקבלן בא עם כלים כבדים כדי להרוס את הבנין ולבנות במקומו כנראה גורד שחקים

כמה עצוב שבסופו של תהליך בעל המאה הוא בעל הדעה והסוף לגבי גלילה לא פשוט.

אנו ממליצים בחום על הצגה החשובה והאקטואלית בימים אלה בפרט בשל המסר החברתי והאנושי החזק הנמצא בה, אבל גם ובעיקר בגלל המשחק הנפלא והמיוחד מאוד של משתתפיה, שלא הותירו רגע אחד שאינו נוגע בליבו וראשו של הצופה.

 

גלילה:

כתיבה: זוהר רוזן / בימוי: לירון לוי

שחקנים: חן שחודה, מיה אנגלר ספקטור, עדי אלדדי, אימוס איינו, אבי קטן, יולי ליאני, מתי סקיבא

 

 

ע.במאית: יולי ליאני | תפאורה: נאור זנה | סאונד: חנן סורלו לוי | עיצוב תאורה: רונן בכר

logo בניית אתרים