על כישוף ושירה בתאטרון קרוב/ דנה שלו

במוצ"ש (13.11.2021) התקיים ב"תיאטרון קרוב" ערב על קסמים, כישופים ושירה. היה זה ערב פואטי וחוויתי, בו השתתפו סופרים, משוררים, מיסטיקנים ושחקנית.

 

ציפי שחרור, מנחת הערב, אמרה שקסמים שייכים גם לעולם הילדים, וסיפרה על  מכשפיה - הדמות הראשית מתוך ספר הילדים שלה "נויה ואגם ומרנדלה פומפרלה". "מכשפיה" – זאת מילה מבריקה ממש, המתארת מכשפה-פיה! היא דמות מרתקת של ניגודים, יש לה "עיניים טובות ומאירות וגם עיניים אפלות ומרושעות...יש לה שפתיים ורודות מתוקות וגם שפתיים שחורות וזועפות...יש לה כנפיים צחורות...וגם, מטאטא מכשפות...לפעמים היא טובה וחייכנית ולפעמים היא מרושעת ואכזרית…פעם היא מכבה את הכוכבים ומחשיכה את העננים ופעם יוצאת לחפש לחתול שלה חברים". הכל תלוי במצב הרוח שלה ושל המכשף הגדול והרע. כך גם אנחנו: כנראה שבכל אחד מאתנו יש טוב ורע, היוצאים כתלות בסביבה.

 

מיקי שמריה, מיסטיקן, הדגים נומרולוגיה והסביר שזו קריאה בתאריך הלידה של האדם, אשר מתארת את אופיו, את התנהגותו ומספרת על מה שקרה לו ועל מה שעוד עומד לפניו. קרא למנדבי סוד תאריך לידתם על כושר מנהיגותם, מידת עקשנותם, על טוב ליבם, כיצד צלחו משברי עבר וכמה העתיד יאיר להם פנים.

הוא קרא קטע מתוך ספרו "מסע שומרי הרוח", בו הוא מספר על סיור קסום במקדש בו הוא עובר עילוי והופך לנשר, חוויה אשר פקחה את עיניו והבין כי נולד לעוף ולטפס במדרגות רוחניות כדי להבין ולדעת את העולם

וכשאדם חווה חוויה שאינה הגיונית ובכל זאת המח מחפש תשובות, מתרחשת הזיה, חלום בהקיץ, דמיון שנועד לשמור על השלמות העצמית ושעל אדם לבטוח בעצמו ובחושיו.

 

ראובן שבת דיבר על שדים החיים בעולם מקביל ואשר חלק מהאנשים יכולים לראותם. הם חיים באפלה, במקומות מצחינים. חלקם חכמים ומלומדים. מלך השדים אף הצליח להערים על שלמה המלך, החכם באדם והפך אותו באופן זמני לקבצן עני. שדים אינם פוגעים בבני אדם באופן ישיר, אלה מבחינה נפשית ובכך יכולים אף לגרום להתאבדות. אך אל דאגה, ניתן לקנות את ליבם ב...קליפות שום, אשר בעיניהם הן כיהלומים.

ראובן גם ציין שניתן לשפר את הרמה האנרגטית שלנו באמצעות אבני חן המספקות כח, הגנה, וכן, אף פעם לא יזיק גם- קצת מזל, והייתה גם מטוטלת אחת, שהתחכמה.

ראובן גם קידש את נצחיות המגע בטבעת קסמים בשירו.

 

עלו עוד משוררים, אשר קראו שירים על הקסם והכישוף.

שושנה ויג קראה על התחושה האוניברסלית של קסם אור האהבה והחשש פן יתפוגג.

יחי לוי, הפליא לספר על הרגע הקסום, בו המאורות הגדולים לוקחים חלק ברגע הנשגב של ההתאהבות.

שוקי גוטמן קרא שיר על הלהטוטים והחלומות שבאשליות על האקרובטיקה של הרגשות וגם על קולות שדי נבואה העולים מחשיכה וקוראים לו לקום וללכת.

שמענו את קולה של חגית בת אליעזר בשיר "מראות הלילה" על השתוקקות עד ערפול התודעה, הודות ל-"טכנולוגית הדמיון".

עופר ירמינובסקי נסחף בשירו אל קסם עולם הצלילים.

ציפי שחרור עודדה את כולנו בכך, שבעצם כל בוקר קורה לנו נס. כל בוקר הוא הזדמנות חדשה להגשמה.

והייתה גם השחקנית איריס הרפז, אשר שבתה אותנו בקלפי המשחק המופלא שלה במונולוג של פוגלה,  מתוך המחזה "חפץ" של חנוך לוין, כשהיא אוחזת בידיה בקלפי קארמה של נשים, שהיו שייכים לאמה ומספרת כמה שהגורל טוב אליה.

 

לסיכום, היה ערב קסומכושף!

 

 

 

 

 

 

 


logo בניית אתרים