אירוע חשבון  נפש בבית הסופר/ דין לביא

בתאריך שלישי בנובמבר 2021 התקיים בבית הסופר באגודת הסופרים העברים  אירוע מיוחד מקורי  ורב  חשיבות, תחת הכותרת-"חשבון נפש אישי ולאומי חלק ב' סופרים ומשוררים קוראים מיצירותיהם  "ביזמתה ובהנחייתה  של המשוררת והסופרת מיכל דורון, יו" ר ועדת האתיקה של אגודת הסופרים העברים.

בעידן של הקורונה , אירוע שכזה הצליח להביא לידי ביטוי באופן מעניין ומרשים את הלבטים, הפחדים, ואי הוודאות בעידן זה, ויחד עם זאת את הצד השני של התקווה המעודדת לשינוי, ליצירתיות ולצדדים הוויטאליים  שיש במעשה יצירת  השיר לכשעצמה באמצעות קולותיהם האינדיבידואליים של המשתתפים.

 

האירוע נפתח בהקדמה של מיכל דורון על חשבון נפש בהוויה והיצירה.

דורון  דיברה על חשבון ונפש מעולמות שונים חשבון  מדויק  ונפש מעולם שבלתי ניתן למדידה למרות הניגוד.  רובינו עוסקים בחשבון נפש בכל תחום בחיינו. האישי, החברתי הנפשי והלאומי. היא הדגישה את מונח חשבון הנפש הלקוח מהיהדות ורבות נערך בו שימוש באתיקה ובתורת המוסר.

התאריך בו נערך האירוע החגיגי בבית הסופר התקיים ב3 בנובמבר יום לפני רציחתו  של ראש הממשלה יצחק רבין. לפיכך חשבון הנפש מודגש ביתר שאת לא רק בפן האישי אלא גם בפן הלאומי.

צביקה ניר, יו"ר אגודת הסופרים, בירך את המשתתפים, סיפר על היכרותו האישית עם יצחק רבין וקרא שיר מרגש מספר 'אוטהון'. 

ולאחריו הופיעו המשוררות והמשוררים הסופרות והסופרים,

פנינה פרנקל, אלמז זרו, ציפי שחרור, יערה בן דוד, נגה אולמרט. יחי לוי. ראובן שבת. מיקי הראל. שלומי חסקי חגית בת אליעזר, אפרת ג'רופי  שלומית מירון מיכל פרי .וחיים ספטי

קטעי נגינה בחצוצרה בוצעו אראל רזון-רווה.

השילוב הרב גוני בין שירתם של כותבים וכותבות שונים, יצרו ערב מרתק, רב קולי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים