רשימה:
בין ווילה לבנה לדרקון שחור בעל בטן זהובה/ טובה נווהבמסגרת אירועי 'ספרות סוכות' של אגודת הסופרים העבריים, נהניתי לצפות בתוכנית 'עוד ינובון בשיבה' בהנחייתו המצוינת של עצמון יניב סגן יו"ר האגודה. המרואיינת הראשונה בפאנל הייתה ד"ר אורה עשהאל זילברשטיין שהתמקדה בשני סיפורים מספריה החדשים. הספר הראשון,  "אהבות חלומות וכשפים" כולל סיפורים קצרים העוסקים בעולמן המרכב והמסתורי של נשים. הספר השני, "דרקונים וחיות אחרות", כולל סיפורים המערבים בעלילותיהם בעלי חיים אמיתיים ודמיוניים במצבים אלגוריים שונים. הספרים יצאו לאור בהוצאת עמדה שבראשה עומד רן יגיל.

לאחר שהקשבתי בסקרנות לא קטנה לבתה ובנה של אורה שקראו בחן רב קטעים מתוך הסיפורים "הווילה הלבנה" ו"גמל שלמה בשם נורייב" החלטתי לחזור ולקרוא בספריה החדשים של אורה.

לאחר שקראתי את הספור על "הדרקונים בעלי הבטן הזהובה", מצאתי דמיון בין ספור זה לספור "הווילה הלבנה". שני הסיפורים כתובים בתחכום רב. הם משלבים עבר והווה באמנות רבה, ומביאים לסירוגין תמונות משני העולמות.

הווילה הלבנה, הייתה בשעתו בית מגורים שבנו הורי בעלה של אורה, עמי זילברשטיין, ועכשיו הוא בית מלון יוקרתי המתואר בסיפור דרך עיניה של  מנהלת בית המלון.

הסיפור "הדרקונים בעלי הבטן הזהובה" מביא את סיפורה הקשה של המשוררת הסופרת והפסלת אסתר איזן ז"ל, חברתה ניצולת השואה של אורה שנהגה, כך בסיפור פנטזיה של המספרת, לספר על דרקון דמיוני שהציל חיי ילדים בגטו לודז'. זאת בצד הביקור  של אורה במחנות ריכוז שונים בפולין.

אני ממליצה בחום על שני הספרים החדשים של אורה, ספרים הכתובים בחן, בתחכום ובדמיון רב.

 

 

logo בניית אתרים