רשימה:
ומה אלוהים היה/ אמנון בוכניק


כשאלוהים היה / יוכי ברנדס, ספר נפלא אמיץ בועט מתסיס, בעל הומור שובב . אחת הסופרת הישראלית המוכשרות והטובות.

 

דמויות אופי שונות ומשתנות המשנות את אלוהים, האם האלוהים הוא אל מופשט או בעל תכונות אנושיות. אבל קרוב לוודאי  שהוא אפילו משתנה. האלוהים של אדם וחווה, אינו האלוהים של העקדה ואילו האלוהים של העקדה האינו האלוהים של קין והבל,  

 

אין בספר עלילת מתח, או רומן סוער או סיפור פנטזיה, ובכלל אל תצפו לכך, אבל אכן יש בו השקעה יסודית מאוד  של עבודת תחקיר קשה ופרשנות נפלאה מצד הסופרת ומצד חכמי ישראל במקרא כולל חז"ל.

פרשנות שאינה מוכרת לנו יוצאת מרזי חכמים שלא תמיד  העזו להעלות את פרשנותם על הדף. אלוהים הוא הגיבור של התנ"ך. שאר הגיבורים נכנסים ומתחלפים, אך אלוהים נשאר לאורך כל סיפורי התנ"ך. הקריאה מהנה וסוחפת ומכניסה את הקורא לעולם אחר שלא ידע .

 

מי הם הגיבורים הראשים בספר שהשתוללו אחר פיתויים גדולים, מי הם, מה הם ולמה חטאו, מי הוא הגיבור הראשון שחטא, ומה היה עונשו, לא משנה מה היא ההשקפת העולם הדתית שלכם חילונית דתית או חרדית אדוקה, בספר זה תמצאו תשובות שאולי קצת יקוממו אתכם, ירגיזו אתכם ויתסיסו בכם כעס רב, אך לאחר נשימה ארוכה תמצאו לנכון עד כמה יפה היא הפרשנות של הסופרת יוכי ברנדס, והממצאים של פרשנינו הגדולים רש"י. שמעון בר יוחאי, הרמ"בם ועוד,

 

ספר נפלא ומרגש רב דעות טבול  בחוכמה רבה של פרשנות נפלאהלאחר עבודת תחקיר עמוקה. שובב הומוריסטי ובועט, יוכי ברנדס ילידת חיפה ובת להורי רבנים גדולים, לימדה במשך שנים תנ"ך והוציאה ספרים נפלאים:  גמר טוב, הפרדס של עקיבא, הגר, גרעינים לבנים, אדל ועוד, ספריה ראו אור וזכו לאלפי  קוראים אשר התאהבו בספרייה המרשימים.

כמו גם ספר נפלא ומיוחד זה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים