עם יובל אברמוביץ' בבית ציוני אמריקה/ ראובן שבת

צילום: ליה יפה 
אולם מלא עד אפס מקום. אנשים מכל שכבות הגיל. סקרנות רבה. דברים נכוחים ונבונים מאוד.

לכאורה אפשר יהיה לסכם  כך  את הרצאתו המרתקת של יובל אברמוביץ' בפני כ300 איש שהתקיימה בבית ציוני אמריקה ביום ראשון, 12.9.21.

למעשה, מדובר בהרבה יותר מעבר לכך.

אברמוביץ', הוא סיפור הצלחה אישי ומיוחד. אבל גם  סיפור הצלחה כללי ומעניין.

הוא הספיק להיות עיתונאי מוביל, שחקן, יזם פרוייקטים, בעל עסק ובעיקר מפתח של דרך( לא שיטה! אלא דרך), שעיקרה אינה דווקא הצלחה חומרית או רוחנית, אלא יכולת מאוזנת ועניינית של האדם לטפל באופן נבון ואופטימי בענייניו האישיים ובחייו.

הוא אינו גורו, לא מדריך מעשי גדול, ולא מנתב דרך עצמאי.

כמו רובנו, הוא מחפש דרך טובה ליציבות בחיים: כלכלית, קיומית, רגשית.

בדרך החיפוש הזאת הוא מצא אכן כללים משמעותיים, פרקטים ופרגמטיים ומאוזנים.

במהלך ההרצאה המרתקת הוא סיפר באופן כרונולגי על חייו האישיים, דיבר על שיטות יישומיות להתמודדות ופתרון מצבים, כולל ובעיקר היכולת שלנו להשלים את עצמנו ועם עצמנו וללכת עם זה הלאה לכיווני התפתחות אישית, שאינה תלויה בהכרח באילוצים גבוהים מדיי, בדרישות עצמיות קפדניות עד חנק, או לחלופין בטיפול חטטני ברגשות אשם, ובבלמים רגשיים.

השיטה שלו טובה מאוד.

כי היא נכונה ועובדת היטב.

במהלך ההרצאה שחולקה לנושאים שונים, הוא דיבר על "הרשימה – חלומות צריך לצעוק" –

הרצאת הדגל של יובל אליה נחשפו עד כה כחצי מיליון אנשים בארץ ובעולם.

לפני כעשור יובל אברמוביץ' פתח בלוג צנוע בשם "הרשימה" ובו הוא פרסם עשרה דברים שהוא חולם להגשים תוך 400 ימים. בין לילה העולם כולו הגיב לרשימת החלומות שלו וביקש לסייע. אנשים מישראל, ארצות הברית, צרפת, הולנד, סין ואפילו איראן הגיבו והציעו עזרה. במשך שנה שלמה יצא יובל למסע הגשמה פרטי ובמהלכו פגש פיזית ווירטואלית אלפי אנשים ששיתפו אותי בחלומות, בהגשמות, הצלחות, כשלונות ואכזבות.

מה שהתחיל כמסע אישי הפך במהרה למסע איסוף תובנות המנסה לפצח מה גורם לאנשים מסויימים להגשים את חלומותיהם ומה מונע מאחרים לעשות זאת. הבלוג הפך להרצאה שהפך לספר ואת כל התובנות והכלים הוא משתף בערב מרגש במיוחד בו, כמובן, הקהל רושם את רשימת החלומות שלו לשנת הקרובה.

 

שנת המתנות

בגיל 37 יובל אברמוביץ' קיבל "מתנה" לא צפויה לרגל יום הולדתו. בעקבותיה הוא מצא את עצמו בחופשה מוזרה מעבר לים ועם שק של ייסורי מצפון שגרמו לו לתהות למה כל כך קשה לנו להעניק לעצמנו מתנות. יובל יצא לחקור את הנושא עם פסיכולוגים, פסיכאטרים, סוציולוגים וחוקרי אושר ואסף את כל התשובות לערב מעורר מחשבה. בערב זה יגלה הקהל מה משמעות המושג חשבונאות נפשית, למה חשוב להעניק מתנות לאחרים ולעצמנו וגם מהי המתנה הכי משמעותית, שלא עולה אפילו שקל אחד.

ודיבר גם על נושאים אחרים: השפעות. כתיבה ועוד.

 

הוא הזכיר בחום ובכאב את אמו תמר אברמוביץ' שנפטרה לפני שנתיים בגיל 62 ממחלת הסרטן, אבל הספיקה לפני כן להגשים חלום נפלא ולהיות דוגמנית, ופילסה לעצמה דרך חדשה, אתגרית ומרתקת בחייה. אמו מופיעה גם 
בספרו החדש  "עד הדמעה האחרונה"  62 שיעורים מאימא. זהו   ספר מרגש ביותר, חכם, עם שיעורים  משמעותיים לחיים שאת חלקם קיבל באופן מהותי  מאמו שנפטרה ממחלת הסרטן בגיל 62. הספר כתוב בצורה קולחת ומרתקת ומתאר את האם, תמר אברמוביץ שהספיקה להגשים את חלומה :  להיות דוגמנית בגיל 60  בעזרת בנה יובל..הספר הנוגע ללב, על חלום שהתגשם, מכיל עצות לחיים עם תובנות ומסרים  חשובים. במהלך ההרצאה הביא יובל דברים משמעותיים מהספר החדש, שריגשו מאוד את הקהל הרב, באותנטיות של האם, באומץ ליבה המיוחד ובמה שהצליחה ללמד את בנה ונותר למעשה גם כמורשת אנושית, חשובה לרבים. 

 

במהלך ההרצאה ניתנו תרגילים לנוכחים, וזה יצר אינטרקציה מצוינת איתם

 

אז זה הסיפור ומהלכיו על כל צדדיהם או לפחות מרביתם מדברים בעד עצמם

יובל אברמוביץ הוא אייקון חברתי ותרבותי, שבדרך הדי נכונה שלו, הצליח ובצדק לנתב מקום למחשבתם וליבותיהם של רבים.

היישום של מה שהוא מכוון כנראה אפשרי

הוא כנראה גם חשוב.

 

logo בניית אתרים