עם ציפי שחרור בפסטיבל נירוונה 2021 / שושנה ויג

שיריפוי - כוחה המרפא של השירה  ספר השירה המיוחד מאוד שכתבה המשוררת והסופרת ציפי שחרור הוצג  לאחרונה במסגרת פסטיבל נירוונה בסינמטק תל אביב. היה זה ביום שבת 31.7.21 ספר השירה פורץ הדרך של המשוררת הוצג בסינמטק  בהרצאה מקיפה של כשעה של המשוררת. באולם ישב קהל אוהד שהקשיב לתיזה שמחברת בין הגוף לנפש, על פיה  הגוף יכול לרפא את עצמו  וצריך להזמין מחשבות חיוביות. כל הרקמות שלנו יכולות להתחדש .זוהי תפיסת ההחלמה שגם הופיעה בסרט שהוקרן אחר ההרצאה, הסרט Heal.

ציפי הזכירה בהרצאה שיטות לריפוי מתוך תפיסות עולם מן המזרח כמו מדיטציה. גם שיריה של המשוררת שהודגמו לאורך ההרצאה הם מעין מנטרות מדיטטיביות חיוביות ומבריאות.

רגע שיא בהרצאה היה הדגמה של מדיטציה שביקשה המרצה מן הקהל לבצע תוך כדי הנחייה שלה.

נכחתי באירועי השקה רבים, גם לספר הזה ,אבל אין ספק שהחיבור בין השירים, ההרצאה אודות כוחה המרפא של השירה ואחר כך הסרט שבו  מדגימים את הקשר בין מחלות ויכולתו של הגוף לרפא את עצמו

היה אירוע מיוחד שבו התרווח הקהל בכורסאות נוחות של אולם קולנוע, בתחילה ביקשה ציפי שהקהל יתקרב אליה כשנשאה את ההרצאה ובחלק השני כשהחל הסרט ישבו הצופים מפוזרים באולם מרותקים שעתיים לסרט דוקומנטרי. היה זה שילוב מנצח של שירה וקולנוע, שילוב אומניות להבליט את הייחוד שקיים ביצירה ״שיריפוי - כוחה המרפא של  השירה״.  הייחוד והשילוב האפשרי שבין שירה לריפוי.

logo בניית אתרים