אירוע השקה למשוררים אריה רגב וסיליה קסטן/ ראובן שבת
 

בתאריך 20.7.21 התקיים בסלון דיזנגוף סנטר בתל אביב אירוע השקה לספרי השירה של  אריה רגב וסיליה קסטן . בהנחיית המשוררת והעורכת ציפי שחרור ובניהולה של היזמית –המשוררת והמבקרת חגית בת אליעזר.

האורחים שכיבדו את האירוע נהנו מכיבוד נדיב מאוד . מערב הקראה יפפה ומרתק, ומארומה של ביצועים מוזיקליים יפים משירי השניים, אותם הלחינה וביצעה הזמרת והמלחינה רחלי וולשטיין.

אריה רגב-משורר, שהחל בכתיבת שירה רק בשנים האחרונות והוציא לאור שני ספרי שירה, הקריא שירים מספרו החדש "אלוהי הלב."

שירתו של רגב היא שירה מתומצתת , קומפקטית, אבל בעלת ניואנסים רגישים מאוד.

רגב, בעל קול רהוט וברור מאוד, קרא שירים שעניינם הוויות חיים אישיות שלו, נגיעה לחייו ואמו, נגיעה לבדידות האנושית, ילדות, צאצאים,תשוקה, אמונה, כליון הזמן ובאופן מסקרן ומיוחד-בצורניות מעניינת של שירה, דרך שירי הייקו שכתב ומופיעים בספר.

הייתה שם נגיעה שהזכירה לא במעט את כתיבתם של משוררים כמו-עוזר רבין, לוי בן אמיתי, יוסף טבנקין עם שזירה של מציאות בת ימנו.

כמו שבה ועולה תמונת ארץ ישראל הטובה ההיא ולא בכדי, ( רגב הוא יליד, בן ומתגורר במושב מגשימים, יישוב  שהחל את דרכו כמושב חקלאי מהמובילים בארץ). הוא נולד ובגר מול נופים של שדות ,טבע ושמיים ואלו שאובים היטב לתוך פיוטיות שירתו היפה.

האינטרקציה היפה בינו לבין שותפתו לערב, המשוררת סיליה קסטן, הייתה יוצאת דופן ומיוחדת.

קסטן, המגיעה מרקע שונה לגמרי( ילידת ברזיל, משפחה קשת יום, עליה ארצה וחיים בקיבוץ געש), מבטאת בשירתה אווירה של התמודדות טעונה מאוד עם החיים על כל צדדיהם. היא מצליחה למרות כל הבעיות שעברה לשזור יפה אופטימיות ותקווה בשיריה.

בצד האנלוגי –אלו מזכירים במעט את שיריה הקצרים של יוכבד בת מרים.

גם קסטן כותבת שירים קצרים, קומפקטיים ונוגעים באופן בלתי אמצעי בהוויות החיים: פרדה. אהבה. תשוקה. מאבק ואובדן.

האירוע התקיים בהנחתייה המלוטשת והמקצועית של המשוררת והעורכת ציפי שחרור, שגם קיימה ראיון קצר עם השניים, וחשפה מכמנים מעניינים עליהם ועל העבודה המשותפת שלה איתם כמי שערכה את ספריהם.

החשיפה המיוחדת של שירת רגב וקסטן באירוע הוסיפה אכן עוד נופך מקורי רב קולי לשירה העברית בכללותה.

 

 

 
 

 

 

 

 

 


 
logo בניית אתרים