על ריפוי פיזי ונפשי בזכות המוזיקה עם שירה אורן/ קרן חמיאל

שישה פיגועים עברה שירה אורן  מאז שהייתה ילדה , בכל פעם שעברה פיגוע הצליחה איכשהו להמשיך הלאה , להתאושש ולחיות עם הפחדים , הפיגוע השישי במספר שבר אותה, היא ניצלה ממנו בנס ממש והוא זה שגרם לה להפסיק לנסוע לעבודה בדרך שהייתה רגילה לנסוע בה שנים.
גם במישור המשפחתי עברה שירה אתגרים - אחרי 18 שנות נשואין מורכבות , שירה נפרדה מבעלה במטרה להתחיל דרך חדשה, לאחר שנה של פרידה החליטו השניים לחזור ולהקים מחדש את ביתם עם חמשת ילדהם.

הריפוי שעברה הגיע דרך המוסיקה – את החושך הפנימי הגדול, את הבדידות והאתגרים האירו המילים ומהכאב נוצרו שירים .שירים שיש בהם ריפוי, תקווה ואור גדול.

לאחר 7 שנות עבודה שירה מוציאה לאור את אלבום הבכורה שלה : "פשוט לחיות" ויחד איתו מופע השקה מרגש בהפקתו המוסיקלית של אלנתן שלום .

מתיי התחלת לכתוב ולהלחין?

כשהייתי נערה בתיכון התחלתי לכתוב, אבל למגירה. והאמת לא חשבתי שיום יבוא ואעשה עם זה משהו. התחלתי את דרכי המוסיקלית כגיטריסטית ולא כזמרת. תמיד העדפתי להתחבא ולא להיות בפרונט. למדתי גיטרה קלאסית וחשמלית והייתי בטוחה שזה הכיוון שלי.

מה היה האירוע שגרם לך להתחיל להוציא חומרים?

תמיד רציתי ליצור, אבל לא היה לי שום נתון בשביל להתחיל. לא היה לי קול, כסף ובטחון על במה.

התחלתי בזה שנרשמתי לסדנה של הפקת סינגל עם חמי רודנר, שם למדתי וחוויתי את התהליך ושם יצא השיר הראשון, וכשהסתיימה הסדנא הבנתי שאני רוצה לעבוד על אלבום שלם.

הלכתי לטיפול בקול כדי להחזיר את הקול שנעלם לי, עשיתי פרוייקט הדסטארט ואיתו הצלחתי לממן 3 שירים, וטיפלתי בפחד במה שהיה לי.

לצערי הרב עברתי 6 פיגועים בחיי, ונצלתי מהם ממש בנס, והרגשתי צורך לספר לעולם מה שחוויתי בתור ילדה , נערה ואמא, הפחדים, החרדות, הסיוטים בלילה בעקבות הפיגועים.

המוסיקה בשבילי היא ריפוי לחוויות החיים. אחרי שכמעט ראיתי את הסוף החלטתי שאני חייבת להוציא את השיר החוצה, מכרתי את הרכב שהיה לי אז וסגרתי הקלטה עם טל פורר.

תהליך האלבום ארך 7 שנים, לא וויתרתי בשום שלב על האיכות. כשלא היה לי ממה לממן חיכיתי שיהיה ואז המשכתי, הפיקו לי את באלבום: טל פורר, פטריק סבג, אלנתן שלום, חמי רודנר ועופר יאיר. סינגולדה שהוא כמו אח בשבילי ליווה אותי בדרכי המוסיקלית והנחה אותי בכל שלב ושלב.

זכיתי לעבוד עם טובי הנגנים בישראל : אבי סינגולדה, תומר צדקיהו, אבי יפרח, דקל דביר, פיטר רוט, הדס קליינמן, אלנתן שלום , יהל דורון ועוד....

על מה השירים שלך מדברים?

השירים שלי מדברים על חוויות החיים, אם זה פרידה שעברתי, זוגיות מחודשת, יש לי שיר על תל אביב, ושיר מהמם עם אבא שלי על זכרונות שלו ממרוקו ועוד...

המטרה בגדול היא להביא ריפוי, שמחה ואור לעולם. המוסיקה ממש מרפאת לי את הנשמה. ועברתי המון בחיים.

אחרי 18 שנות נישואין נפרדנו במטרה להתחיל חיים חדשים, באותה תקופה הופעתי ברומניה ובאמצע הופעה נעלם לי הקול, לא הצלחתי לשיר. זה היה משבר רציני, חשבתי שאני אוטוטו מסיימת הקלטות ופתאום הכל נתקע. החיים שלי התרסקו, זו היתה השנה הכי בודדה בחיי. הייתי צריכה לפרנס לבד , עבדתי ב3 עבודות עד כלות כוחי. הקדוש ברוך עזר לי ושרדתי את התקופה הזו, זוכרת את לילות שבת עם הרבה תפילה ודמעות ובית ריק ואני לבד.(כשהילדים היו אצלו)

זו היתה שנה של התבוננות פנימה, עשיתי מחקר על כל מה שעברתי במהלך הזמן והתחלתי בתהליך של ריפוי עמוק. הלבד נתן לי את השקט לחשוב ולחקור והיו תגליות מרעישות תוך כדי טיפול, ממש כמו להרכיב פאזל ולגלות את התמונה של חיי . בחנוכה של אותה שנה נסעתי לאומן עם הדרשנית ימימה מזרחי וכשחזרתי משם , הדבר הראשון שעשיתי היה לבטל את התאריך לגט. לא הבנתי מה עובר עליי אבל הרגשתי שאני צריכה עוד זמן לחשוב. והזמן הזה היה קריטי כי בסיום של אותה שנה הבנתי שאני רוצה להציל את התא המשפחתי . זה כמו מגדל שמתרסק לחלוטין ואז בונים אותו מחדש. זה לא קל, זה דורש המון ענווה , אמונה , תפילות ועבודת מידות יומיומית. בעיניי זה נס שחזרנו לחיות יחד כמשפחה.

מתי התחלת לעבוד על המופע?

בשנה שהייתי לבד נפגשתי עם המפיק אלנתן שלום וסגרנו על הפקת מופע. לא היה לי מושג עדיין איך אני הולכת לבצע ולממן.... התחלנו לעבוד והייתי מגיעה לאולפן שלו כשאין לי קול, זה היה ממש מאתגר  ומה שעשינו הוא שהוא הקליט בקול שלו כשלא יכולתי לשיר ועל גבי זה הוא בנה את העיבודים, אחר כך כשהקול שלי התחיל לחזור, אני הקלטתי שוב שירה. תוך כדי עבודה על ההופעה, הקלטנו 4 שירים שנכנסו לאלבום, וזוכרת שקבענו הקלטות בבארדו, אני מגיעה לשיר – ולא מצליחה....זה היה מתסכל מאוד. המון זמן וכסף שהלכו לים. כל כך רציתי כבר שזה יקרה, שעשיתי הכל ....אבל כשאין קול – אין הרבה מה לעשות חוץ מטיפולים ותפילות. דחינו את ההקלטות באיזה חצי שנה ואז סוף סוף זה הצליח.

מה שמייחד את הדרך שלי הוא שאף פעם לא היה לי מראש את הכסף והנתונים כדי להצליח לממש את המטרה, אבל פשוט הצבתי לעצמי יעד, סגרתי עם מפיקים ואז הדברים בניסי ניסים הסתדרו. מאוד קשה לעבוד ככה, כשלא יודעים איך? ומאיפה?  אני קוראת לזה אמונה עיוורת. "יהיה טוב- השם יעזור" – והוא עוזר , בזמן המדויק לכל דבר. היו המון משברים בדרך...הרבה בכי ותסכול ...אבל אחרי כל נפילה, אמרתי לעצמי: אז מה עכשיו? את חייבת להמשיך הלאה. את לא מוותרת לעצמך. ותודה לאל יש אלבום ומופע מדהימים.

מופע ההשקה יתקיים בע"ה ב25/7 , צוותא תל אביב.

 

logo בניית אתרים