צילום:תמרה צוברי 
אירוע  חגיגי למשוררים יחי לוי וטל פאר / מערכת "בכיוון הרוח"

 

המשוררים יחי לוי וטל פאר קיימו אירוע השקה חגיגי ומשותף ב"הסלון" שבדיזינגוף סנטר לספרי השירה החדשים שהם מוציאים לאור בקרוב: "בובות שבורות" – טל פאר ו"טנאדם" – יחי לוי. האירוע נערך בסוף השבוע האחרון מול קהל של כ-50 איש, ביוזמתה של הסופרת והמשוררת חגית בת אליעזר ובהנחייתו של הסופר, המשורר והעורך הספרותי יהורם גלילי.

לאירוע הגיע קהל שגדש את המקום, וכלל משוררות ומשוררים המכירים ואוהבים את שירתם של יחי וטל.

במהלך האירוע הקריאו יחי לוי וטל פאר שירים נפלאים שהם כתבו וענו בהרחבה על שאלות ששאל אותם יהורם גלילי לגבי שיריהם ונסיבות כתיבתם. באירוע הופיע המוזיקאי והזמר נועם אוקטונוס, ששר שירים מקוריים אותם כתב והלחין.

שלושת השירים הראשונים שהקריאה טל פאר עסקו בסבתא המנוחה אינקה פרלמן, שהייתה ניצולת שואה: "ילדת מרישין", "קינת הלה" ו"לזכר סבתא". טל פאר היא משוררת ופרוזאיקנית. ספר שיריה "בובות שבורות", שצפוי לראות אור בקרוב, הוא מסע בין-דורי ובין-יבשתי בין דמויות יפיפיות ושבורות בחייה. היא מלווה תהליכי כתיבה, שדרנית רדיו, בעלת "סלון נקודתיים" יחד עם תמר צוברי, חברת ועד מנהל וחברה באגודת הידידים של "תיאטרון גשר". בעלים ועורכת ראשית של מגזין "ADON" מגזין אופנה ואמנות לגברים בניו יורק, חיה על קו ניו-יורק – תל אביב.

יחי לוי, נשוי באהבה לחוי, אב וסב לארבעה, כותב שירה מנובמבר 2018, משתתף באירועי שירה בארץ. שיריו פורסמו ברשת ובכתבי עת, ובימים אלו הוא מכנס את שיריו לספר הביכורים "טנאדם" בעריכתו של דורי מנור. השירים הראשונים שיחי לוי הקריא באירוע היו: "על הרחם" ו"פרימה והתך מחדש".

באירוע הושמעו דברים שאמר הסופר, המשורר והעורך יחזקאל רחמים, אצלו למדו יחי לוי וטל פאר בסדנת כתיבה. בהמשך האירוע הקריאה טל פאר שירים נוספים שלה ובהם: "רגע מאושר", "חיפה" ו"אני מפחדת למות על רחבת הריקודים". יחי לוי הקריא שיר נוסף שלו בשם: "מבראשית" ולאחריו המשוררת והעיתונאית יפעת פרטוק הקריאה שיר אחר של יחי לוי בשם: "בראשיתנו".

לאחר ששניהם נשאלו על ידי מנחה האירוע יהורם גלילי מי הם המשוררים שהשפיעו עליהם הכי הרבה, הקריא יחי לוי שיר של יונה וולך וטל פאר הקריאה שיר של לאה גולדברג. לאחר שיהורם גלילי שאל את שניהם לגבי החיבור הספרותי ביניהם, הקריא יחי לוי את השיר "בובות שבורות" שכתבה טל פאר, וטל פאר בחרה להקריא את השיר "אבנירו" שכתב יחי לוי. לאחר מכן הקריאה שושי שרעבי שיר נוסף של יחי לוי בשם "בוסתן ילדות", וליאם לוי, בתו של יחי לוי, הקריאה את השיר "טנאדם" אותו כתב לזכר בנו אביחי לוי ז"ל שנרצח יחד עם אביעד מנצור ז"ל בפיגוע ירי בצומת בית חגי בשנת 2005.

בסיום האירוע שר נועם אוקטונוס שירים נוספים שלו, ולקהל באירוע ניתנה הזדמנות לשאול את טל פאר ואת יחי לוי שאלות נוספות לגבי שיריהם ואף להצטלם איתם.

 

 

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים