צילום: רוני סומק 
רוני סומק נבחר כמשורר הבית של מכללת לוינסקי /הדס בר

המשורר רוני סומק  נבחר כמשורר הבית של מכללת לוינסקי לחינוך לשנת תשפ"א.

מטרתה של בחירת "משורר הבית" היא לאפשר מפגש ישיר ובלתי אמצעי של הסטודנטים במכללה עם השירה ויוצריה. במהלך השנה ייערכו מפגשים של סטודנטים לתואר ראשון ולתואר שני עם המשורר רוני סומק. במפגשים אלה סומק יקריא משיריו, ישוחח על מקורות שירתו, יחלוק עם הסטודנטים את השקפותיו החינוכיות, הערכיות והאומנותיות ויענה על שאלות. במסגרת פרויקט "משורר הבית" סטודנטים מהפקולטה לחינוך מוזיקלי ילחינו חלק משיריו של סומק, וסטודנטים מהחוג לאומנות יכינו יצירות בהשראת השירים. כמו כן, לקראת סוף השנה האקדמית תיערך תחרות הלחנת שיריו של סומק, שתישא פרסים. ועדה המורכבת מנציגים של חברי הסגל האקדמי והמנהלי ושל הסטודנטים תבחר 10 שירים, שיבוצעו על ידי הסטודנטים בפני קהל או באופן מקוון בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ד"ר יעקבה סצ'רדוטי, ראש החוג לספרות וספרות ילדים במכללת לוינסקי לחינוך: "מטרת היוזמה היא להביא את השירה אל המרחב היומיומי שהסטודנטים נעים בו ובכך לשבור את דימויה המנוכר והאליטיסטי, לגשר בין עולמו של דור האינטרנט לעולמה של השירה ולהאיר את החיבורים והקשרים בין שני העולמות."

ד"ר איתן אור-נוי, דיקן הפקולטה לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי לחינוך: "מטרתה של תוכנית הלחנת השירים, שפתוחה לכלל הסטודנטים במכללה, היא לשלב בין הפקולטות ותחומי הדעת הנלמדים ולעודד יצירתיות בקרב פרחי ההוראה".

המשורר רוני סומק: "" למכללת לוינסקי לחינוך עבר מפואר בתחום הכשרת המורים, ואחרי 38 שנה של הוראה בבית ספר תיכון אני מגיע למכללה עם אהבה רבה לחדר הלידה של מורי העתיד כדי ללמוד וגם ללמד מעט."

 

 

logo בניית אתרים