צילום: לירון הוטמכר 
לאהוב את צרפת עם צבי חזנוב/ הילה קומם

צבי חזנוב הוא פרנקופיל - אדם, אשר מאוהב בצרפת ובתרבותה. הוא  חי ונושם את התרבות הצרפתית (במיוחד ההיסטוריה של צרפת) מאז גיל 8 או 9 . ביקר בצרפת עשרות פעמים ובשנת 2013 החליט לשתף את שאר אוהבי צרפת בידע שלו והקים את האתר "פרנקופילים אנונימיי". האתר מלא וגדוש במידע על פריז וצרפת, למטיילים ולאוהבי צרפת. הכתבות עתירות ידע והומור והאתר מתחדש מדי שבוע באחת לפחות!
המכורים לאתר נרשמים לניוזלטר, ששולח להם מדי שבוע את הכתבות החדשות ביותר.

 

יש לך ידע אדיר בנושא צרפת, איך השגת אותו?

 

הכל התחיל בביקור שלי עם הוריי באחת מהטירות בעמק הלואר ושם ראיתי דיוקן ענקי של מלך מכוער במיוחד. שאלתי את הורי מי זה המלך הזה והם אמרו לי שזהו "פרנסואה הראשון". השאלה הבאה שלי הייתה "אז ממה הוא מת?". הם לא ידעו לענות לי על השאלה אך המליצו לי לקרוא את ספרו של אנדרה מורואה "דברי ימי צרפת", שם היה סיכוי למצוא את התשובה לשאלה. כשחזרנו ארצה קראתי את הספר, את התשובה לא מצאתי (מצאתי אותה זמן רב אחר כך וניתן לקרוא עליה בכתבה "אהבה מדבקת" באתר שלי). אולם הספר גרם לי להתאהב בכל מה שקשור להיסטוריה הצרפתית וכתוצאה מכך קראתי מאז עשרות רבות של ספרים בנושא וכמובן טיילתי לא מעט בצרפת על מנת לגלות את המקומות בהם התרחשה ההיסטוריה הצרפתית.

 

מה מיוחד בעם הצרפתי ובתרבות צרפת?

 

היופי בתרבות הצרפתית ובעם שיצר אותה הוא שהם לקחו 3 נושאים: אוכל, יין וסקס והפכו אותם למעין דת. לא יאמן עד כמה הם מתייחסים לנושא ברצינות תהומית (באיזו עוד מדינה יציאה לאור של מדריך מסעדות חדש היא חג לאומי והיכן עוד המציאו את התואר "המאהבת המלכותית"?).

 

זאת הסיבה לכך שעיסוק בהיסטוריה צרפתית כמוהו כצפייה בסרט משובח המכיל שחקנים מצוינים, תפאורה יפהפייה, אוכל וכמובן, לא מעט רומנטיקה.

 

מה הרובע האהוב עלייך בפאריז?

 

הרובע האהוב עלי הוא רובע המארה (אשר מורכב בעצם מרובעים 3-4). זהו רובע היסטורי שכמעט ולא עבר שינוי במהלך המאה ה-19 עת פריז נבנתה מחדש. יש שם שילוב מושלם בין ארמונות, היסטוריה פיקנטית, בוטיקים וקולינריה. ולא לשכוח כמובן את מוזיאון הקרנוולה, המוזיאון האהוב עלי בפריז.

 

מהו האיזור בצרפת האהוב עלייך מחוץ לפאריז?

 

וואו, זו שאלה קשה מכיוון שיש כל כך הרבה מקומות מקסימים בצרפת. אולם אם אני צריך לבחור, הייתי הולך דווקא על איל דה פראנס (המחוז שמסביב לפריז). רוב הישראלים מכירים אותו בזכות ורסאי ויורודיסני אך יש בו הרבה הרבה יותר מזה. במרחק של חצי שעה נסיעה מפריז ניתן לגלות טירות יפהפיות, כפרים מקסימים ולא מעט מקומות ששווה לראות. אפשר לטייל שם שבוע בקלות ולא לראות הכל.  

 

אם יש לי עשרה ימים לבלות בצרפת, מה היית עושה ?

הייתי מבלה לכל הפחות שבוע בפריז ועוד כמה ימים באיל דה פראנס. אם אינכם רוצים להיות בפריז אז הייתי נוסע לבקר באיזור אחד או מקסימום שני איזורים הצמודים זה לזה (למשל אלזס ולוריין, עמק הלואר ומזרח ברטאן וכו'). חשוב מאוד לא לנסות לדחוס יותר מידי מקומות בטיול אחד אחרת תקבלו, כפי שאמר טומי לפיד ז"ל, יותר מדי שויץ ופחות מדי שוויץ…

לאן תרצה לחזור אחרי תום הקורונה?

היעד הראשון שלי הוא כמובן פריז. אני רוצה להיות שם לפחות שבועיים כדי לוודא שהכל עוד במקום וכדי שגם יהיה לי זמן לגלות מקומות חדשים. בלזאק הרי כתב שפריז היא כמו אוקיינוס ובכל מקום שבו נזרוק אנך נגלה עולמות חדשים. לכן גם אם טיילתי שם פעמים רבות עדיין יש לי עוד לא מעט מקומות לגלות.

 

 

גלשו ותהנו :   https://www.francophilesanonymes.com

 

logo בניית אתרים